Theo Timmerman met jong span naar zege in Duitse menderby
03/08/2009 15:37
Met een vierspan dat pas sinds dit seizoen bij elkaar loopt, won Theo Timmerman afgelopen weekend de Duitse menderby in Riesenbeck. Daarbij versloeg hij onder meer Aken-winnaar Boyd Exell. ,,Ik ging voor de wereldbekerpunten en dus de onderdelen die daarvoor meetelden, maar won uiteindelijk de gehele derby”, aldus Timmerman.
Timmerman won de marathon en stond vóór de vaardigheid op een tweede plaats achter Christoph Sandmann. ,,De marathon liep heel goed”, vertelt Timmerman tevreden. ,,Ik heb in Aken de fout gemaakt mijn paarden niet op scherp te zetten. Er komt op zo’n moment al heel veel op de jonge paarden af en het was daar best glad. De paarden waren bang om te lopen en raakten het vertrouwen kwijt. In de eerste drie hindernissen in Beekbergen kon ik dat nog merken, maar nu in Riesenbeck was het vertrouwen weer helemaal terug. Dat ik ze in Aken niet op scherp heb gezet, was een foute inschatting van mezelf.”
In de vaardigheid hielden alleen Timmerman, Exell en Ulrich de lei schoon. Zij verdeelden de eerste, tweede en vierde prijs. Sandmann liet 7,18 strafpunten noteren en duikelde naar een derde plek in de eindstand. Van de Nederlandse vierspanrijders had ook Herman ter Harmsel de reis naar Riesenbeck gemaakt. Hij werd elfde.
Bron: Horses.nl / De Paardenkrant
| |
|
reacties
Er zijn nog geen reacties





