Geslaagde training voor Theo Timmerman

28/04/2011 10:52

Vierspan Theo Timmerman BiddinghuizenVierspanrijder Theo Timmerman zegevierde tijdens de nationale samengestelde menwedstrijd in Biddinghuizen met maar liefst 26 punten voorsprong op de nummer twee. De gouden teammedaillewinnaar van Kentucky vorig jaar benutte de wedstrijd op de terreinen van FlevOnice om zijn paarden in de verschillende onderdelen op diverse posities in zijn vierspan uit te testen. “Biddinghuizen was een zeer geslaagde trainingswedstrijd voor mij”, aldus de Puttenaar.

De test verliep van begin tot eind goed. In de dressuur won hij met 46,51 strafpunten en nam meteen een voorsprong van ruim zestien punten op de nummer twee, Hans Heus. De volgende dag in de marathon liet Theo Timerman er helemaal geen twijfel meer over bestaan. Hij won het laatste onderdeel met bijna tien punten voorsprong op nummer twee Glenn Geerts, die in de einduitslag naar de tweede plek opschoof ten koste van Hans Heus. Timmerman zette in zes van de zeven marathonhindernissen de snelste tijd neer. “Het waren pittige hindernissen, technisch en op een helling. Maar het span liep als een trein. In de waterhindernis heb ik op volle snelheid gereden. Het ging zo hard dat het rijtuig even los van de grond kwam, maar alles ging goed!”

Han Gankema was veruit de sterkste van de twee deelnemende tandems. Bij de twaalf deelnemers in de rubriek tweespannen paard liet Carlo Vermeulen de overige elf deelnemers achter zich in de einduitslag. Pierre Sommers won de dressuur met 51,41 strafpunten. Sanny Dijkhuis werd tweede (61,01) en Vermeulen derde (63,36) in dit onderdeel. In de vaardigheid hielden Vermeulen en Sommers als enigen de lei schoon. Erik Couwenberg, die de dag ervoor nog vierde was geworden in de dressuur en 2,5 strafpunten realiseerde in de vaardigheid, won op maandag de marathon. Daarmee klom hij op naar de tweede plek in de einduitslag. Dressuurwinnaar Sommers werd uiteindelijk derde. Ben Gosschalk werd tweede in de marathon en vierde in de einduitslag.

De winst in de rubriek enkelspan paard ging naar Martin van den Broek die derde werd in de dressuur (53,97), een foutloze vaardigheid reed en zesde werd in de marathon. Melanie Becker en Toon Voskens wonnen ex aequo de dressuur (52,48). Becker behaalde tien strafpunten in de vaardigheid. Ze reed een inhaalrace in de marathon, werd daarin tweede en werd met een kleine achterstand tweede in de eindstand. Jacqueline de Groot was de snelste in de marathon en was in de einduitslag tussen de acht deelnemers op plaats vijf terug te vinden. Jan Moonen werd derde.

Lees vrijdag meer in De Paardenkrant.

Bron: Horses.nl / De Paardenkrant - Daniëlle Carrière

© Horses.nl, overname niet toegestaan. Op dit artikel rust copyright.


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Er zijn nog geen reacties

voordelig abonnement