Tim Lips omstreeks kwart voor vijf van start in cross

10/08/2008 19:08

De boodschap van parcoursbouwer Mike Etherington-Smith is duidelijk: “Gebruik je hoofd en luister naar wat je paard je vertelt als je het parcours rijdt.” Volgens de Engelsman is de cross in Hongkong zwaarder dan die van Athene, maar zeker niet onoverkomelijk. Morgen gaan de eventers van start in de cross. New Zeelander Mark Todd gaat als eerste van start om acht uur plaatselijke tijd (twee uur vannacht Nederlandse tijd). Tim Lips start als 56e omstreeks kwart voor elf (04.45 uur in Nederland).

In totaal komen 24 landen met in totaal 11 teams en 73 combinaties de komende dagen aan de start in de eventing. Aan parcoursbouwer Etherington-Smith de opdracht om een cross te bouwen die eerlijk is voor de paarden, maar toch het kaf van het koren scheidt. “Toen ik de cross ontworp heb ik twee dingen in ogenschouw gehouden. Ten eerste de glooiing van de ondergrond en ten tweede het klimaat. Ik het de schaduwplaatsen zoveel mogelijk benut en geprobeerd de ondergrond zoveel mogelijk vlak te houden. Het terrein waarop de cross plaatsvind is een golfbaan, en dat moet het straks ook weer worden, daar moest ik rekening mee houden”, vertelt Etherington-Smith. "De uitdaging is passend bij dit klimaat. Er zijn zowel hoge hindernissen als technische combinaties. Het is niet het dikste parcours ooit, maar het is wel zwaarder dan in Athene.” Voor de hindernissen heeft hij materiaal over laten komen uit Australië, Groot Brittanië en Rusland.

Het crossparcours ligt zo’n 30 kilometer van het olympisch hippisch complex, daarom zijn de paarden na de dressuurproef meteen naar nieuwe stallen in de buurt van het crossparcours verhuisd.

Klik hier voor de starttijden

Bron: Horses.nl / De Paardenkrant


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Er zijn nog geen reacties

voordelig abonnement