Vivaldi (v. Krack C)
Naam: Vivaldi
Geslacht: hengst
Ras: KWPN
Geboortejaar: 2002
Kleur: vos
Stokmaat: 1,70 meter
Vader: Krack C
Moeder: Renate-Utopia
Ruiter: Hans Peter Minderhoud
Dinsdag 4 december 2007 gaf Hans Peter Minderhoud met IPC Vivaldi (Krack C x Jazz) al zijn concurrenten het nakijken. Hij maakte een verpletterende indruk in de klasse M bij de eerste wedstrijd van de hengstencompetitie 2007/2008. Logisch. ,,Hij kan gruwelijk lopen in alle gangenβ, aldus de trotse Minderhoud.
De jury had enkel lof voor de combinatie die dit jaar ook al de Pavo Cup voor vijfjarigen in de wacht sleepte: ,,Hans Peter reed een supergelukte proef en Vivaldi bleef steeds goed geconcentreerd op zijn ruiter. De stap is mooi zuiver en actief, in galop heeft hij een fraaie techniek en ging hij constant bergopwaarts. De draf is helemaal fantastisch.β Vivaldi werd dan ook beloond met allemaal negens, de draf leverde zelfs een 9,5 op.
Minderhoud is het helemaal met de jury eens. ,,Het was even afwachten hoe hij zou reageren. Vivaldi had al een tijd geen competitie meer gereden, maar gedroeg zich voorbeeldig.β Dat hij pas vijf jaar oud is kan Hans Peter wel merken. ,,Het is echt een kleuter, hij houdt alles in de gaten. Ik wist wel dat hij super kon lopen in de hengstencompetitie, maar ik was wel bang dat hij heel nieuwsgierig zou zijn naar de andere paarden. Niet dus, hij was goed geconcentreerd.β
Dressuurbloed
Het is geen toeval dat Vivaldi opvallend goed presteert. Topdressuurbloed stroomt door zijn aderen en daarbij heeft hij zijn karakter helemaal mee. ,,Het is er eentje die echt wil werken. Hij kwam hier op driejarige leeftijd op stal na het verrichtingsonderzoek. Ik ben rustig aan de gang gegaan en hij ontwikkelde zich super.β Wat maakt Vivaldi zo bijzonder? ,,Het is een bloedbeestje. Dat geeft hem uitstraling. Hij is prachtig om te zien. Een mooie hals en een spectaculair voorbeen.β Zijn slechte punten? Het blijft een tijdje stil. ,,Die heeft hij niet, hij doet het gewoon supergoed.β
Voorlopig kan en wil Minderhoud nog wel even met het jonge dier vooruit. Vivaldi is razend populair bij de fokkers. Voor zijn eigenaren is het daarom logisch om hem voorlopig bij Hans Peter op stal te laten staan.
(winter 2007)
| |
|
reacties
Er zijn nog geen reacties





