Regio: Femke Smit en The Boy naar Z2-titel Friesland
12/02/2010 11:01Femke Smit ging niet met hoge verwachtingen naar de Friese regiokampioenschappen dressuur, die afgelopen weekend plaatsvonden in Sneek. Ondanks dat wist ze de titel in de klasse Z2 met haar pony The Boy (v. Valentino) in de wacht te slepen.
Vorig jaar kwam de combinatie uit in de Z1 dressuur. De regiokampioenschappen waren toen geen succes. “Toen kwam ik maar tot de helft van de baan”, herinnert Femke Smit zich. Nu lacht ze daarom. Afgelopen weekend liep het veel gesmeerder dan het voorgaande jaar. Met een score van 62,63% bemachtigden ze een ticket voor het NK. Femke: “Natuurlijk waren er wat slordigheidjes. Het drafgedeelte ging trouwens netjes, in de galop schrok hij een paar keer. Dus ik betwijfelde of het goed genoeg zou zijn voor de titel. Natuurlijk speelde het wel in mijn achterhoofd dat het kon.” De veertienjarige amazone vertelt over haar The Boy: “Ik heb hem vijf jaar. Eigenlijk zou ik hem alleen inrijden voor onze hoefsmid, maar het ging zo lekker dat mijn ouders hem gekocht hebben.”
Voor Femke wordt 2010 het laatste jaar bij de pony’s. Ze wordt te groot voor The Boy. Er staan twee vierjarige paarden klaar als opvolgers. “Be Free is een jonge Sidney en Brown Sugar is een jonge Verdi. Ik wil ze dit jaar rustig aan starten in de B.”
Z2/DE:
Femke Smit, The Boy, Burmaniaruiters, 62,63%
Z1/ DE:
1. Dominique Veenstra, AHB Preston, Drie Gemeenten, 63,38%
2. Demi van Andel, Woopie, Leeuwarden, 63,38%
3. Sabine Sikma, Grace, Trynwalden, 58,58%
Z1/C:
1. Jose Nijland, Jacquelien, Grensruiters, 58,82%
M2/DE:
1. Antal Oldenhof, Zennicq, Pikmarruters, 65%
2. Sylvia vd Lei, Popeye de Civre, Surventoruiters, 62,33%
M1/DE:
1. Dominique Veenstra, AHB Sky Dancer, Drie Gemeenten, 63,33%
2. Rianne de Groot, Toka, Molenwieken, 63%
3. Rixt Veldhuis, Wild Passion, Mennoruiters, 61,17%
M1/ M2/C:
1. Manon Hoekstra, Hildenberg’s Gabriel, Drie Gemeenten, 64,67%
M1/M2/AB:
1. Jildou Kooistra, Sunny boy, Postruiters, 60,67%
L2/DE:
1. Bo Oldhof, Lady D Day, Skansruterkes, 66,17%
2. Anouk Sikma, Harry, Trynwalden, 63,33%
3. Sara van der Velde, Baily’s in the Mix, Expansieruters, 62,50%
L2/C:
1. Fardau Hiemstra, Niander, Jelgersmaruiters, 59,17%
2. Ymkje de Vries, Dinky, Brocoperuiters, 58,50%
Klik hier voor de
verslaggeving van alle regiokampioenschappen.
Bron: Horses.nl/ De Paardenkrant - Irene Leusink
Overname zonder toestemming niet toegestaan.
| |
|
reacties
Er zijn nog geen reacties





