Dubbelportret van Minderhoud en Gal

06/05/2010 11:18

Edward Gal Hans Peter MindehroudIn de wedstrijdring strijden ze tegen elkaar, in het dagelijks leven zijn ze partners. Hans Peter Minderhoud en Edward Gal vertellen over hun samenwerking op stal en over hun privéleven.

Edward Gal
“Hans Peter en ik werken sinds een jaar of vijf samen in Harskamp. Ieder heeft daar zijn eigen afdeling, maar we rijden natuurlijk samen. Ons privé-leven en werk lopen in elkaar over. Ik merk dat je soms moet opletten dat je ook een privé-leven hebt. We moeten tijd maken om leuke dingen met z’n tweeën te doen. Want als je anders niet oppast heb ik wedstrijd en Hans Peter de week erop. Daarom zijn we na de wereldbekerfinale vier dagen naar Barcelona geweest. We kunnen natuurlijk geen twee weken op vakantie gaan, maar proberen vaker wat korter tripjes te maken."

"De beste eigenschap van Hans Peter is dat hij heel lief en zorgzaam kan zijn. Hans Peter is een doorzetter en heel fanatiek. Een mindere eigenschap van Hans Peter is dat hij nogal een flapuit is. Hij zegt soms iets zonder na te denken. Hij zegt gewoon wat hem dwars zit en ‘pats, boem’ gaat ertegenin. Ik ben meer zo van ‘laat maar’ en loop er dan mee rond."

Hans Peter Minderhoud
"Onze samenwerking bevalt erg goed. Ik vind het mooi om samen met de paarden bezig te zijn en het zou helemaal leuk zijn als we samen in het team voor Kentucky komen. Ik ben niet jaloers dat Edward Totilas heeft. Als hij zou vragen ‘Ik stop ermee, wil jij hem rijden’, dan doe ik dat natuurlijk graag. Logisch toch? Iedere sporter zou zo’n paard willen. Dat privé en werk in elkaar overlopen vind ik niet erg. Ik vind deze situatie zelfs handig. Stel dat een van ons op kantoor had gewerkt en vrijdagmiddag om vier uur klaar was en weekend ging vieren en de ander fulltime in de paarden zat. Dat zou ook niet werken."

"Een goede eigenschap van Edward vind ik dat hij goed kan relativeren. Voor mij althans is dat positief, voor hem is het misschien iets minder. Een mindere eigenschap is dat hij erg opruimerig is. Veel meer dan ik. Ik ga rustig slapen met de vaatwasser nog vol. Ed niet; hij wil eerst de vaatwasser leegpakken, anders kan hij de slaap niet vatten. Het klopt dat ik altijd zeg waar het op staat. Achteraf bezien heb ik soms spijt van dingen die ik zeg. Ik ben driftiger, spreek de persoon in kwestie direct aan."

Lees het volledige 'Dubbelportret' vrijdag in De Paardenkrant.

Bron: Horses.nl/De Paardenkrant - Linde Oortveld

Overname zonder toestemming niet toegestaan.


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Er zijn nog geen reacties

voordelig abonnement