Soerjadi: 'Bij deze kür stoort het geluid alleen maar'
26/08/2010 12:51
Tijdens de de strijd om de WK-medailles zijn de Nederlandse dressuurruiters de blikvangers. Vooral in de kür op muziek. Wat stelt de concurrentie daar tegenover? Pianist Wibi Soerjadi, die küren voor Anky en Imke maakte, gitarist Joost Peters, die de kür voor Totilas samenstelde, en nationaal jurylid Mathie Boomaars nemen plaats voor het videoscherm om de küren van de concurrentie te beoordelen. "Op internationale grote wedstrijden zou een vakman op muziekgebied naast de jury gezet kunnen worden, die alleen op de kwaliteit van het muziekstuk let", concluderen de mannen.
De Amerikaanse dressuurruiter Steffen Peters gebruikt bekende popmuziek in de kür van Ravel. In Las Vegas ging het publiek uit z’n dak bij de herkenbare klanken van onder meer ‘Sympathy for the devil’ (Rolling Stones), ‘When I ruled the world’ (Coldplay) en ‘The safety dance’ (Men Without Hats).
Soerjadi vindt de kür muzikaal gezien amateuristisch. "Alsof er met een schaar in is geknipt.” Joost Peters mist de mooie overgangen in de muziek, die van de ruiter rijkunstig wel worden verwacht. Boomaars daarentegen straalt, want die vindt het rijtechnisch een heel beste kür. "Qua rijden vind ik deze combinatie er echt één om rekening mee te houden.”
Qua muziek gaat dat niet op, vinden de beide andere heren. Soerjadi: “Mijn handen jeuken. Dit is toch gewoon zonde? Je kunt beter zonder muziek kijken hoe goed die man rijdt. Zet het geluid lekker uit. Het stoort alleen maar.” Peters: “Er zit ook weer helemaal geen opbouw en verhaal in.” Soerjadi: “Mijn muziekhart doet pijn, maar als dit werkt is het natuurlijk prima. Smaak en wat mensen leuk vinden zijn iets anders.”
Wat de heren Soerjadi, Peters en Boomaars nog meer van de kür van Steffen Peters vinden en hoe zij over de küren van 'concurrenten' Isabell Werth, Patrik Kittel, Laura Bechtolsheimer en Mathias Alexander Rath denken staat in De Paardenkrant Extra Kentucky. Dit nummer verschijnt begin september 2010.
Bron: Horses.nl/De Paardenkrant – Tessa van Daalen
Overname zonder toestemming niet toegestaan.
| |
|
reacties
We mogen blij zijn dat het dier ons wil dragen,wat ook niet natuurlijk is.
Maar waar de dressuursport nu mee bezig is gaat me echt te ver.
Druk maken over de muziek passend bij het paard,waar gaat dit heen.
Het gaat allemaal om geld en wie kan nog gewoon genieten van een paard,als die nog bestaat na hun derde jaar?
Ze worden opgesloten in een box en zien alleen nog een bak of stapmolen.
Een levenslange gevangenis straf.
Maar wat houden we toch van ze.
Word toch eens wakker paarden mensen.
En de boer hij ploegde voor Vooral in de muziek geld natuurlijk het credo, wat de ene leuk vind vind de ander verschrikkelijk. Sydney staat nog vers in mijn geheugen gegrift. Anky die voor haar kür op de Olympische spelen weer terugkeerde naar de SongSong Blue muziek, terwijl er vele tienduizenden guldens uitegeven waren aan SlingsCS. Het hoeft geen betoog dat Nederland ver vooruit is met de muziekproducties voor de kür op muziek. Joost en Wibi doen absoluut super werk dienaangaande. Maar zoals wij (ja ik ook) de kür van Steffen Peters aan het afkraken zijn, is Amerika hetzelfde aan het doen met de küren van Joost en Wibi. Mijn advies in deze is dan ook : http://www.youtube.com/watch?v=QjsjZWlRVvo
Die kur van Staffan heb ik nooit begrepen. Ben het helemaal met Boomaars eens dat het een super paard is. Ik heb de laatste maanden geen proef van Ravel gezien maar bij de laatste kur had ik toch wel op wat meer aanspanning en vooruitgang gehoopt.
Ik laat me graag verrassen in Kentucky





