WEG: Edward Gal maakt gouden verwachting waar

02/10/2010 04:23

Edward Gal WereldruiterspelenKan hij opnieuw een record breken? Dat lukte net niet, maar Edward Gal stelde in de kür op muziek zijn derde gouden medaille op de WEG zeker met zijn wonderpaard Moorlands Totilas (v. Gribaldi). Als laatste starter reed Imke Schellekens op fantastische wijze Hunter Douglas Sunrise naar de vierde plaats. Zilver ging opnieuw naar Laura Bechtolsheimer en Steffen Peters veroverde voor eigen publiek weer brons.

Edward Gal wereldruiterspelenDe atmosfeer in het stadion was geweldig met 25.000 enthousiaste bezoekers. Het was muisstil voor de kür van Gal. Totilas was onder de indruk. Even schoot hij weg in de uitgestrekte draf, maar meteen was er weer controle. Zowel artistiek als technisch was het weer subliem en kwam de teller uit op 91,8 procent, net onder het record. Voor de derde keer werd het Wilhelmus gespeeld. "Dit is een opluchting. Ik wist dat we het konden, maar het moest toch maar eerst gebeuren. Totilas of ik kunnen ook fouten maken. Dit is fantastisch drie gouden medailles, dat is nog nooit eerder gebeurd op een Wereldruiterspelen", aldus Gal, die blij is dat hij morgen weer naar huis kan gaan. "Mijn koffer is al gepakt. Het karwei is klaar. Het is lang geweest, maar ook echt heel leuk!"

Laura BechtolsheimerMistral Hojris leek onder Bechtolsheimer een fractie vermoeid en stopte even in een piaffe, maar de vos swingt door de baan en maakte ook nu indruk. Met hoge punten voor het technische gedeelte werd het zilver met 85,350 procent. "Nog een medaille erbij, ongelooflijk. Ik ben echt heel blij en trots op mijn paard." Bronzen Peters reed met zijn imponerende Ravel een kür met een hoge moeilijkheidgraad en heel mooie onderdelen. Dat leidde tot 84,9 procent.

Imke reed met geweldige muziek Sunrise naar een hoogtepunt en met 82,1 procent viel ze net buiten het podium."Ik heb eruit gehaald wat erin zat. Ik ben er hartstikke blij mee."

Showmaker was de Spanjaard Juan Manuel Munoz Diaz met zijn imponerende Andalusier Fuego XII. De wissels om de pas met één hand maakte het publiek super enthousiast en hij kreeg een staande ovatie. De artistieke waarde lag hoog, het technische gedeelte was iets minder en hij werd vijfde (81,45). 

Van de drie Duitse deelnemers in de kür liet vakvrouw Isabell Werth zien wat ze waard is. Met Warum Nicht FRH (v. Weltmeyer) zette ze een heel knappe kür neer met een prachtige choreografie en heel mooie overgangen in de muziek. De ruin bleef goed opletten, wat resulteerde in 80 procent. Daarmee liet ze haar twee landgenoten met nog jeugdige paarden achter zich. Een heel beste technische uitvoering van de kür van de Deense Nathalie zu Sayn-Wittgenstein en Digby (v. Donnerhall) bracht haar een percentage van 78,650. Met een spectaculair einde reed zij een van haar beste proeven ooit.

In de eerste groep had de Zwitserse Marcela Krinke Susmeij een heel aansprekend optreden met een vrolijke kür met hoge artistieke waarde. Met zeer passende niet te serieuze muziek wist zij het publiek en haar fans te vermaken. De jury beloonde haar kür met de Oldenburger Corinth (v. Cheenook) met 75 procent. Maar het was vervolgens de Canadese Ashley Holzer die haar KWPN'er Poppy (Amsterdam x Cabochon) met mooie piaffes en pirouettes met zichtbaar veel plezier naar een hoogtepunt reed en 76,350 procent verdiende.

Bekijk de video van de proef van Edward Gal en Totilas.
Bekijk de video van de reactie van Edward Gal na de kür
.
Klik hier voor meer foto's van de kür.
Klik hier voor alle uitslagen.
Lees hier alles over de Wereldruiterspelen.

Foto's: Kit Houghton/FEI

Bron: Horses.nl/De Paardenkrant

© Horses.nl, overname niet toegestaan. Op dit artikel rust copyright


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Wat een fantastische prestaties van Edward en zijn wonderpaard. Van harte proficiat met 3 gouden plakken. Ik ben trots op jullie allemaal.
Yvonne, Handel | 04-10-2010 | 08:55:38

Fantastisch gereden door Edward en Totilas. Ook vrijdag een prachtige kür met zeer hoge waarderingen. Wat een ontlading als je weet dat het erop zit. Dit is niet alleen geluk, dit is jarenlange training met een welverdiend resultaat.
Marco, Moorland | 03-10-2010 | 22:22:26

Vannacht zitten kijken! Prachtige sport! Ik vond alleen steffen een beetje overgewardeerd...Zat wel heel dicht op Laura terwijl daar echt wel een groot verschil tussen zat! OOk vond ik dat Imke misschien heel stiekem de bronzen plak had verdient! Maar misschien ben ik dan te chauvinistisch...maar zij ging echt heel goed en kreeg echt kippenvel..paste allemaal perfect en Sunrise stond er super aan..vooral in vergelijking met Ravel ;-) en Totilas..Wow..wat een bink is het ook! Had nog ff teruggelezen wat ie ook alweer op wk jonge paarden had gedaan..toen werd er al gesproken over FEI topper en gelijk hebben ze gekregen! ;-)
Roy, Amsterdam | 02-10-2010 | 15:49:45

Dat was te verwachten. De concurrentie wist dat de hoogst haalbare plaats een zilveren medaille was. Goud was reeds voorbestemd.
PROFICIAT EDWARD GAL een prachtige bekroning van het vele werk dat je met Totilas hebt verricht. Maar een prachtig paard met zoveel talent verdiend een goede ruiter.
Guy Leysen, Montjay -Frankrijk | 02-10-2010 | 08:41:54

Dit is toch niet te geloven....wat een paard....Dit is er 1 uit het boekje.

Gefeliciteerd Edward, Totilas heeft je weer een mooie overwinning gegeven.
Brenda, NWH | 02-10-2010 | 08:01:22


Pagina: 1
voordelig abonnement