De perfecte proef is belangrijker voor Anky dan de Spelen

15/04/2008 14:30

Op haar veertigste levensjaar kan Anky van Grunsven voor de derde opeenvolgende keer goud winnen op de Olympische Spelen. Toch is Anky er niet dag en nacht mee bezig. Haar doel is eigenlijk het rijden van de perfecte proef. Dit vertelt ze in een interview met het ANP.

Sinds de Olympische Spelen in 2004 is er meer voor Anky dan alleen paarden. Ze beviel van zoontje Yannick Janssen en dochter Ava Eden. Na Hongkong gaat ze zeker nog twee jaar door. Afhankelijk van de ontwikkeling van haar ‘tweede paard’ Painted Black is ook Londen 2012 nog een optie.

Anky: ,,Op mijn vijftigste zul je mij niet meer op de grote wedstrijden zien. Na Salinero en Painted Black is mijn loopbaan voorbij. Ik ga daarna niet meer investeren in een getraind paard en de opbouw met jonge paarden die doorgaans vijf à zeven jaar in beslag neemt duur me te lang. Veel te duur ook. Ik gebruik het geld liever voor andere zaken; de verbouwing van mijn paardenbedrijf, mijn kinderen en een stukje andere toekomst. Maar tot dat moment blijven Sjef en ik de lat hoog leggen. Eerst moet die perfecte proef er nog een keer komen.''

Bron: Sport.nl


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Er zijn nog geen reacties

voordelig abonnement