92.000 euro voor Friese hengst Siert 499 in Friesian Horse Auction

Siert 499 (Dries x Sape). Foto: Johanna Faber

Afgelopen weekend vond de eerste editie van de Friesian Horse Auction plaats. Er kwamen 34 Friese paarden onder de hamer, waarvoor gemiddeld een kleine 14.000 euro werd betaald. De vijfjarige Siert 499 (Dries 421 x Sape 381) leverde verreweg het meeste op, de in 2016 goedgekeurde hengst werd afgeslagen voor 92.000 euro.

Siert 499 verdiende in december 2016 zijn goedkeuring bij het KFPS, maar werd een paar maanden later door de eigenaar uit de dekdienst teruggetrokken omdat hij een DNA-beschadiging in zijn sperma heeft.

44.000 euro voor Lichte Tour-hengst

De elite sporthengst Gerke J (Michiel 422 x Monte 378) die reeds op Lichte Tour-niveau werd uitgebracht was met 44.000 euro de één na duurste op de veiling. Voor 10.000 euro minder werd Beitske van ’t Oostende (Jerke 434 x Olof 315) verkocht.

Klik hier voor alle veilingprijzen.

Bron: Paardenkrant-Horses.nl

Reageer
Discussie zien we graag op Horses, maar wel met respect voor elkaar. Wij vragen daarom om onder volledige naam te reageren. Reacties zonder naamsvermelding kunnen zonder opgave van reden worden verwijderd. Om de toegankelijkheid en leesbaarheid van de discussie te bevorderen geldt een maximale reactielengte van 250 woorden. Lees hier alle voorwaarden.