Moeder Poetin gedekt met volbloedarabier IS Orlow
26/05/2010 11:07
De Brandenburger elitemerrie Poesie (v. Brentano II), moeder van de wondermerrie Poetin en de goedgekeurde hengsten Samba Hit I tot IV, is dit jaar gedekt met de volbloedarabier IS Orlow ox (v. Pamour ox). “We hebben besloten te dekken met deze volbloedhengst omdat we denken dat hij veel kan gaan betekenen voor de rijpaardenfokkerij. Hij heeft veel rijpaardeneigenschappen”, vertelt dr. Jürgen Müller, fokkerijleider op het Landgestüt Brandenburg, dat eigenaar is van de merrie.
“Er zal geen Poetin of Samba Hit uitkomen, maar door het inzetten van een volbloed denken we wel verder te komen met de fokkerij. Het is een groot risico, want voor het zelfde geld komt er een pony uit, maar ‘wie niet waagt, wie niet wint”, aldus Müller.
De achttienjarige Poesie (Brentano II x Gotland x Sekurit) is het pronkstuk van de Brandenburger fokkerij. Ze leverde naast Poetin, vier goedgekeurde zonen en twee staatspremiemerries, allen van de hengst Sandro Hit. Eén keer eerder maakte het Landgestüt Brandenburg een uistapje naar een andere hengst met de bruine. Een merrie van Brandenburger was het resultaat, die onder andere te boek staat als de moeder van de hengst Quaterback (v. Quaterman).
IS Orlow (Pamour ox x Santhos ox x R.D. Misha ox) lijkt een waardig bloedalternatief. De hengst van de grootste stoeterij van arabische volbloeden, Gestüt Ismer, won vorig jaar tussen de warmbloedpaarden zijn 70-dagentest op de dressuuronderdelen en werd derde met zijn totaalindex van 116,39 punten. De schimmel scoorde vooral hoog voor zijn rittigkeit. Afgelopen voorjaar werd de hengst, die ter dekking staat bij Ludwig Kathmann, goedgekeurd voor het Hannoveraanse, Oldenburger en het Trakehner stamboek.
Lees zaterdag meer in De Paardenkrant.
Bron: Horses.nl/De Paardenkrant - Rick Helmink
Overname zonder toestemming niet toegestaan.
| |
|
reacties
Er zijn nog geen reacties





