FEI stelt verboden middelenlijst voor 2011 op
07/09/2010 15:59
De FEI informeerde maandag de nationale paardensportfederaties over de lijst met verboden middelen voor 2011. Deze federaties stemmen in november tijdens de algemene vergadering van de FEI in het Zwitserse Lausanne over deze nieuwe lijst. Als de 2011-lijst niet goedgekeurd wordt, blijft de 2010-lijst van kracht.
De zogeheten ‘List Group’ van de FEI stelde de nieuwe lijst samen. Zij concludeerde dat de beschikbare onderzoeken over het gebruik van niet-steroïdale ontstekingsremmers (NSAID's) tegenstrijdig zijn. Er is onvoldoende bewijs of het in zekere mate toestaan van deze middelen invloed heeft op het welzijn of prestaties van paarden. De nieuwe lijst staat daarom geen NSAID’s toe tijdens wedstrijden, maar de werkgroep stelt voor het gebruik van sommige NSAID’s buiten wedstrijden in lage doseringen wel toe te staan. Dit geldt voor onder meer fenylbutazon (buut) en flunixine. De doseringen dienen zo laag te zijn dat paarden niet meer positief testen op deze stoffen wanneer ze weer op wedstrijd gaan. Uitzondering op het verbod op NSAID’s tijdens wedstrijden is het middel salicylzuur (aspirine), de FEI stelt voor de huidige drempel te verhogen om deze gelijk te trekken met andere internationale reglementen.
Afgelopen jaar werden tijdens de algemene vergadering van de FEI een aantal NSAID's goedgekeurd, waaronder het omstreden - en in Nederland verboden middel - buut. Er kwam echter zoveel protest tegen deze toelating dat de beslissing werd teruggedraaid. De speciaal aangewezen ‘List Group’ kreeg vervolgens opdracht de omstreden dopinglijst te bestuderen. Dit comité werd bij de samenstelling van een nieuwe lijst ondersteund door vertegenwoordigers van verschillende belanghebbende groeperingen, waaronder dierwelzijnsorganisaties.
Bron: Horses.nl
Overname zonder toestemming niet toegestaan.
Lees ook:
Invoer omstreden dopingregels definitief uitgesteld
Petitie tegen FEI-regels over 'buut'
FEI staat in Nederland verboden middel 'buut' toe
| |
|
reacties
Het verboden middel "Buut"(pro dynam)werd gedurende twee weken in juli gewoon aan mijn paard voorgeschreven,als laatste redmiddel tegen de hevige pijn bij haar zeer ernstige blessure .
Of bedoelen ze met 'verboden' dat het dier na haar dood niet haar bestemming naar de slacht zou mogen krijgen?
(Iets waar ik overigens geen sec over nagedacht heb...DAT nooit!)
Of wordt dit middel wellicht vaak profylactisch gegeven bij zware trainingen?





