PvdD opnieuw in protest tegen ponyverloting

05/09/2011 15:34

De Partij voor de Dieren roept staatssecretaris Henk Bleeker op om het verbod op het verloten van dieren streng te handhaven. De PvdD vestigt nogmaals de aandacht op het onderwerp omdat hippisch centrum De Delft in Assendelft opnieuw een ponybingo heeft aangekondigd. Vorig jaar leverde dezelfde verloting veel verontwaardigde reacties op.

De hoofdprijs van de verloting is ‘Bingo’, een pony inclusief zadel, hoofdstel en volledig poetspakket. Bleeker liet vorig jaar al weten dat het houden van dieren een bewuste keuze vereist en dat het daarom niet wenselijk is dat door omstandigheden, zoals door het winnen van een prijs, wordt bepaald bij welke persoon de zorg voor een dier komt te liggen. De PvdD wil dat de staatssecretaris actie onderneemt om de verloting dit jaar te voorkomen. De verloting staat aanstaande zondag op het programma tijdens de open dag van het hippisch centrum.

Bron: Horses.nl

Lees ook:
PvdD: 'Verloting van pony onverantwoord'


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Ik snap niet zo goed waar pvdd zich nou zo een zorge om maakt?! er zijn genoeg dieren in Nederland die hulp nodig hebben, alleen wordt daar niks aan gedaan want ze hebben toch eten & drinken? Mensen kijk daar eerst is naar voordat je over dit soort onzin gaat lopen klagen!

Het zijn iederjaar goede pony's die verloot worden, win je maak je kans op een cheque van €500,- waar je de pony mee kan kopen, kies je het paard niet maak je kans op het geld wat door iemand in het plubliek geboden wordt. Ieder jaar komt de bingo van vorige jaar weer terug, de pony's zien er dan prima uit en de eigenaar is ze zeker ook erg blij mee! Dit gaat zeker op een nette manier. Bovendien wordt een pony al 26 jaar verloot, maar hoe het gister is gegaan, erg jammer hoor van pvdd, zeker geen worden voor en dat zullen er wel meer zijn die er gister bij waren. Natuurlijk zijn al mensen die er altijd tegen zijn, ik zou zeggen kom is naar een opendag toe, en je zal zien hoe goed er met de pony wordt om gegaan, en hij zeker niet naar de eerste de beste gaat. De ouders met jongen kinderen weten heel goed wat ze doen. Waarom zou dit verboden moeten worden en gewoon een pony kopen waar niet naar omgekeken wordt niet? Een pony die niet tot amper verzorgt wordt wordt niks aan gedaan?! waar heb ik zeker geen worden voor, Hou je bezig met de dingen die echt dieren moeten redden, maar dit? Nee...
Lis, edam | 12-09-2011 | 15:59:20

Ook ik vind dat de partij voor de dieren, een heel goed punt heeft!

Zelf ben ik een paardenbezitter en weet als geen ander hoeveel tijd gestoken moet worden in deze prachtige dieren.

Een pony winnen in een bingo voor kids is daarom niet gewenst. In dit geval voor de pony en zeker ook niet voor kids zij kunnen de verantwoording niet dragen.(zeker niet daar waar ouders niks met pony's hebben)
Arja, Alphen ad Rijn | 06-09-2011 | 16:47:15

ik ben ook geen voorstander van veel overheidsbemoeienis en betutteling maar in dit geval is het goed dat er mensen zijn die het opnemen voor het dier dat zelf geen stem heeft. Pony's zijn geen "prijs"maar levende wezens met heel veel behoefte's waar je bereid moet zijn aan te voldoen als je er eentje aanschaft. Zomaar één winnen is geen goed idee, en ach, dan verkoop je'm toch is ook geen oplossing omdat allerlei gesol en doorgeschuif van iets dat leeft zo veel mogelijk beperkt moet worden.
Rosita, Middelharnis | 06-09-2011 | 09:24:32

ik vind het ontzettend onverantwoord om kinderen een ponycadeau te doen tijdens de bingo. het is niet eerlijk tegenover de pony maar ja wat kan ons dat beest schelen...handel is handel in nederland.
Een vreemde manier van omgaan met elkaar als je het mij vraagt.
kima holland, enschede | 06-09-2011 | 08:59:23

Hoewel ik bepaald geen aanhanger van de pvdd ben, geef ik ze hierin wel gelijk. Ook hier in de buurt worden nog altijd pony's verloot. Het zijn meestal kinderen, die zo'n beestje winnen en dan is verkoop niet aan de orde. Het gros van mijn buren zitten zo opgescheept met een pony, die alleen maar tijd en geld kost. De prijs is een veulentje maar als dat drie jaar is, is de winnaar (winnares) er vaak al te groot voor. Niemand heeft er dan nog wat aan. In een aantal gevallen wordt het diertje verder netjes verzorgd maar ik zie ook schrijnende gevallen waarbij er geen enkel gezelschap is behalve een heleboel wormen op het piepkleine weitje dat beschikbaar is. Het verloten van pony's/paarden is volkomen terecht verboden! Het zal de overheid sieren om dit verbod ook daadwerkelijk te handhaven.
s, b | 05-09-2011 | 22:26:43

Waar bemoeien ze zich WEER mee ????

De winnaar hoeft deze pony toch niet te houden en kan deze ook weer verkopen.
Maar het is altijd de pvdd (zonder hoofd letters)weer, die er zich weer een helehoop kamervragen over kan gaan stellen. Maar ja, ze hebben anders ook niks goeds te doen.
H., O. | 05-09-2011 | 15:50:42


Pagina: 1
voordelig abonnement