11-08-26 Brabants Z-kampioenschap om zeep geholpen

Arnold Boerekampsdoor Arnold Boerekamps
In de reglementen van de Brabantse regiokampioenschappen, afgelopen weekend in De Mortel, stond vermeld dat op zaterdag de selectieronden voor alle klassen van het springen op zondag zouden plaatsvinden. Alle foutlozen en indien nodig aangevuld tot de beste vijftig procent mogen daarna door naar de zondag in de strijd om het kampioenschap. Op zondag gelden de resultaten van de zaterdag niet en kan iedereen weer met een schone lei beginnen.

In de klasse Z startte ik mijn jonge zesjarige Concorde-nakomeling Aiyetoro. We waren in de basisronde foutloos en in de barrage reed ik hem bewust langzaam, om hem te sparen voor de volgende dag. Terwijl de klasse L op zondag aan de gang was, gaven het KNMI en de politie een weeralarm af. Het bestuur nam deze melding terecht serieus en besloot de klasse L in één parcours af te werken met aansluitend de barrage. De klasse Z werd tijdelijk afgelast en het regiobestuur beloofde te overleggen wanneer het kampioenschap voor het Z alsnog zou plaatsvinden. We moesten de website maar in de gaten houden. Zo ging iedereen naar huis. Thuisgekomen keken we gelijk op de site om te zien welke oplossing werd aangeboden. Tot onze verbazing lazen we dat de klasse Z helemaal is afgelast en dat alleen de beste dertien combinaties van de voorronde van zaterdag – wat helemaal géén kampioenswedstrijd was – afgevaardigd zijn naar de Hippiade in Ermelo. Dat kan toch niet waar zijn?

Nu zijn er ruiters die niet mogen deelnemen aan de Hippiade terwijl zij wel kans maakten op de zondag goede resultaten te boeken. Bijvoorbeeld Aniek Diks. Zij reed met Huro’s Winston Jumper R een mooie foutloze basisronde, maar zag bewust af van de barrage, omdat zij haar paard wilde sparen voor het kampioenschap. Immers, de resultaten van de zaterdag werden op zondag toch niet meegenomen. Door de algehele afgelasting van het Z-kampioenschap zit ze er nu naast. Terwijl ze in mijn beleving een grote kanshebber is. En zo zijn er meer.

Geen strijd
Ikzelf ben wel afgevaardigd, maar heb er een rotgevoel over. Als ik dit vooraf wist, had ik meteen alles uit de kast gehaald om voor het kampioenschap te strijden. De helft van de deelnemers dacht er net zo over, dat weet ik zeker. Nu heeft niemand echt gestreden, alleen maar nulrondes gereden. De terreinen in De Mortel zijn super. De bodems waren perfect en alles was prachtig aangekleed. De hoofdring was op een grasbodem en terrein twee op zand en kunnen zelfs tijdens en na een flinke regenbui gebruikt worden. Beheerder Ad van de Wetering stond overal voor open en de klasse Z kon gemakkelijk verplaatst worden naar de maandagavond. Gewoon een basisronde en een barrage. Het bestuur had moeten proberen om het kampioenschap alsnog af te werken, gewoon zoals het hoort. Iedereen had begrip voor de beslissing van het regiobestuur om te stoppen vanwege de voorspelde weersomstandigheden, dan is het niet verantwoord om verder te gaan. Maar waar wij ons aan storen, is de gemakzucht waarmee alles is afgeblazen. We waren het terrein nog niet af of men had al besloten om het Z af te kappen. Zonder te kijken naar een oplossing. Daar heeft niemand begrip voor. En dan heb ik het nog niet eens over de vele vrijwilligers die hier weken gesjouwd hebben om het allemaal zo perfect voor elkaar te krijgen. Die zijn ook mooi bedankt!

Schone lei
De meeste ruiters vinden het jammer dat de resultaten uit de eerste omloop niet meegaan naar het kampioenschap. Het is volgens de reglementen, dus je weet het van tevoren en handelt daar ook naar. De vierfouters beginnen eveneens met een schone lei. Nu zijn er in de klasse L, M en ZZ kampioenen die in de voorselectie een springfout hadden. Het is deze ruiters van harte gegund, want ze hebben echt goed gereden en zijn terecht kampioen. Maar de schoen wringt een beetje, omdat wij vinden dat bij een kampioenschap eigenlijk alle resultaten meetellen. Zo moeilijk kan het niet zijn om de strafpunten wel mee te rekenen? De bobo’s hebben op een totaal verkeerde manier hun stempel op de wedstrijd gedrukt en daarmee het Z-kampioenschap volledig om zeep geholpen.

Arnold Boerekamps is professioneel springruiter en heeft een springstal in Milheeze.
Deze opinie verscheen vrijdag 26 augustus in De Paardenkrant


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken




reacties

Wij springruiters willen rijden, op de eerste plaats omdat we gek zijn van het spelletje en op de tweede plaats omdat wij organisaties niet tekort willen doen. Niet rijden komt daarom ook niet in ons woordenboek voor. Contact met medewerkers en vrijwilligers heeft ons geleerd dat er wel degelijk de behoefte was om het naar ieders tevredenheid af te werken, in welke vorm dan ook. Ook wil ik u er nogmaals op wijzen dat niemand van de ruiters problemen had met het afgelasten van de wedstrijd, maar des te meer met de manier waarop het afgekapt is en nog meer met de ronduit oneerlijke manier van afvaardigen naar de Hippiade.

Met vriendelijke groet,
Arnold Boerekamps
Arnold Boerekamps, Milheeze | 29-08-2011 | 21:43:38

Beste Ruiters en Amazone's.

Het doet mij heel veel pijn dat jullie de vrijwillige bestuursleden van het gewest Bobo's noemen.
Deze mannen en vrouwen proberen een zo goed mogelijk evenement neer te zetten met al de vrijwilligers samen en krijgen dit op het bordje.

Als jullie het niet eens zijn met de formule dan moet je niet starten, dat is dan pas een mening hebben.

En de opmerking dat er meer inkomsten waren geweest als er op maandag ook nog was gereden, slaat nergens op, iedereen weet dat de ruiters weinig of niets verteren, die zijn alleen maar op prijzengeld uit en anders nergens.

En hebben jullie er ook bij stil gestaan dat er op maandag, na al het werk dat is verzet, ook bij al de vrijwilligers van de Mortel de pijp leeg was.

Nu is er geen regen meer gevallen, heel jammer nu, maar als het mis was gegaan en er ongelukken waren gebeurd dan krijgt ook het bestuur de zwarte piet toegespeeld.

Maar er komt wel weer een plaatsje vrij in het bestuur, dan heeft U de gelegenheid om daar in te stappen en het beter te doen, heel veel succes.
Jos Ooms, Tilburg | 29-08-2011 | 13:02:32

Nol heeft het heel mooi geformuleerd.
Wij mogen als brabantse ruiters trots zijn op de kampioenschappen die er georganiseerd worden in onze regio. Er zijn weinig regiokampioenschappen die zo professioneel opgezet worden, zeker omdat het kampioenschap over 2 dagen gaat.
Helaas telt de eerste dag niet meer mee, alleen als selectie voor de 2e dag. Het is jammer dat de kampioenschappen die in de afgelopen jaren opgebouwd is in één weekend afgebroken wordt. Wij als ruiters vragen ons af waar deze nieuwe formule vandaan komt. Zoals Bianca al schrijft is er een aantal jaren geleden door de ruiters aangegeven dat de resultaten van zaterdag meegenomen moeten worden naar zondag. Dit is op ieder kampioenschap het geval. Nu zeggen leden van het regiobestuur dat er in de ledenvergadering commentaar op deze formule is gekomen. Ik verbaas me hierover, want ik heb namelijk niemand gesproken die deze fomule fijn vindt. Ook is het vreemd dat deze vraag nergens genotuleerd staat. Hopelijk gaat het regiobestuur nadenken na deze poll en gaan ze weer over op de oude formule of een formule waar wel de terechte kampioen uit komt.
Verder wil ik de organisatie van de Mortel complimenteren met zijn supermooie kamp. Het zag er allemaal schitterend uit!
Suzan van Gastel, Sint Oedenrode | 28-08-2011 | 20:23:33

Een aantal jaar terug hebben we met het oude regiobestuur een vergadering gehad over hoe de Brabantse kampioenschappen voor de veelal professionele springruiters aantrekkelijker te maken. Een aantal punten waren: meer paarden kunnen rijden, meer prijzengeld en een kampioenschap over 2 dagen. Hier is toen gehoor aan gegeven en sindsdien is de BK weer een evenement waar wij als ruiters graag rijden. Het veranderen van de formule van het kampioenschap waren wij als ruiters dan ook niet blij mee. Het is jammer dat de 'bobo's', zoals Arnold het hier mooi beschrijft, dit dan ook beslissen zonder enig overleg met de ruiters.

Het aflassen van de zondag kon ik en mijn mederuiters wel begrijpen. Zo'n beslissing nemen is moeilijk, want je beslist tenslotte over de veiligheid van vele mensen en aan de andere kant stel je veel mensen teleur. Met veel Z-ruiters hebben we toen aangegeven dat we maandagavond wilde rijden. Ik vind het dan ook schandalig dat er op geen manier gehoor aan gegeven word en ook geen uitleg waarom. Maandagavond waren de weersvoorspellingen goed en had de Z springrubriek en evt de overkampingen van de dressuur makkelijk verreden kunnen worden. Op deze manier had de organisatie weer mensen op het prachtige terrein gehad en daardoor meer eer van hun werk en minder inkomstenverlies gehad en waren niet alle kampioensbekers en strikken voor Jan met de korte achternaam gekocht. Hoe moet zo'n wedstrijdorganisatie, die alles perfect voor elkaar hadden, nu een volgende keer met de volle motivatie een wedstrijd of kampioenschap gaan organiseren?
Het hele verhaal werd nog zuurder toen er uiteindelijk zondagmiddag geen druppel viel.

Ik krijg door dit alles een beetje het gevoel dat de 'bobo's' de ruiters en organisatie niet serieus genomen heeft. een beetje overleg had vast geen pijn gedaan!
Bianca Schoenmakers, Geldrop | 26-08-2011 | 19:57:30


Pagina: 1
voordelig abonnement