Stalruiter Dubbeldam wint Grote Prijs junioren
10/12/2008 14:10De zestienjarige Sjaak Sleiderink, stalruiter van Jeroen Dubbeldam, verraste zichzelf zondagmiddag door de Grote Prijs voor junioren te winnen tijdens Hippisch Hengelo. Het is zijn eerste grote internationale overwinning. ,,Ik ben nog helemaal in shock”, aldus de tevreden Sleiderink.
Sjaak Sleiderink wist met BMC Take It Easy als enige ruiter twee foutloze rondes te noteren. Hij wist zich met dit resultaat als enige Nederlander in de top drie te nestelen. ,,Het was een moeilijke barrage, maar zeker geschikt voor Take It Easy. Je kunt haar namelijk heel kort wenden en op de lange lijnen vol gas rijden. Het voordeel is dat ze altijd springt”, blikt de zestienjarige springruiter terug. De Finse Anna-Julia Kontio werd tweede met de Hannoveraanse merrie Eafons Escape (v. Espri). De Duitser Andreas Kreuzer startte met Callinton en pakte de derde podiumplaats, vlak voor Frank Schuttert met Superstar.
Sjaak Sleiderink heeft de achtjarige BMC Take It Easy La Silla sinds een half jaar onder het zadel. ,,Ik werk drie dagen in de week bij Jeroen Dubbeldam. Hij heeft Take It Easy opgeleid en uitgebracht in de sport.” Wie de merrie ziet springen, beseft dat Sjaak zijn handen vol heeft. ,,Het is inderdaad een moeilijk paard, maar ze is heel voorzichtig en wil wel echt meewerken. Als het moet gebeuren dan is ze er.”
Bron: Horses.nl/De Paardenkrant
| |
|
reacties
Er zijn nog geen reacties





