Help! mijn paard gaat stilstaan en wil niet meer vooruit

Door kathleenop 21-04-2010 17:11:40

Mijn verzorgpaard doet sinds een week nogal vreemd! Telkens als ik wil rijden gaat ze na een tijdje stil staan en wil ze niet meer voor-of achteruit! Wat ik ook doe, niets helpt. Het rare is dat ze ervoor alles deed wat ik vroeg. Ik denk niet dat er fysiek iets scheelt want als ik haar longeer gaat alles goed. Kan iemand me helpen???


Reageer Reageer Stuur door Stuur door Afdrukken Afdrukken



reacties

bij mij tuis hebben we ook zo een paard mijn broer tarik van boggelen reed hem heel hoog en het is nog wel een hele goede paard maar altijd als hij gaat crossen dan stopt hij ineens anders kon hij naar de olimpiche spelen dat is wel jammer

mischien moet je het een tijdje met rust laten en inderdaat gewoon logneeren en over een paar weken weer op zitten

an als dat niet helpt dan moet je gewoon heel streng voor hem zijn en hem straffen als hij weer wijgert

valery arkiza, uelsen | 14-01-2012 | 17:43:19

Hallo,

Dit probleem heb ik ook gehad met mijn oude paard.

Dan was ik aan het rijden en ineens hield ie stil en ging niet meer voor of achteruit.

Doodmoe werd ik ervan, en wou ermee stoppen die dag, was het zo beu.

Wou er helemaal mee stoppen want aan zo'n paard heb je niks dacht ik.

Dus ik gooide de teugels los en het paard zucht een keer en liep zo aan.

Dus iedere keer als ze stil ging staan liet ik ff de teugels los en daarna liep ze als een trein.

Weet niet wat het is geweest, rug?

Ze had last dat was zeker, want het was een harde werker, en zeker geen verzet omdat ze iets niet wou.

Ik zou het gewoon een keer laten nakijken, succes!!

Daantje27, Bakel | 17-11-2011 | 20:44:49

Dit is een teken van verzet en dat heeft een oorzaak. Het paard kan last van het gebit hebben, het zadel past niet (meer) goed of een rijtechnisch probleem wat zich nu heeft geuit. Maar het paard kan ook een vaste rug hebben. Het is wel belangrijk dit probleem z.s.m. te laten onderzoeken en er tot die tijd niet op te rijden. Door het rijden wordt het probleem vaak alleen maar erger. Longeren is een optie om de conditie op peil te houden. Voor een deskundige instructie zou je eens contact met Mireille den Hoed op kunnen nemen. Zij geeft les volgens de methode Antoine de Bodt en het staat bij dit systeem centraal om de verticale/horizontale balans en het rechtrichten van je paard te ontwikkelen/verbeteren. Als dit niet in orde is bij je paard, kunnen er vroeg of laat allerlei problemen ontstaan. die kun je maar beter voorkomen of er tijdig iets aan laten doen.

Succes ermee!

Yvonne, Handel | 24-11-2010 | 16:55:24

Fysiek scheelt er natuurlijk wèl iets, anders zouhet paard deze aktie niet vertonen. Er treedt een pijn- of ander onlustgevoel op tijdens de belaste beweging, dat is duidelijk. Hoefbevangenheid zou kunnen maar dan zou dat tijdens het longeren ook moeten opspelen. Een ongemerkte harde hand kun je onmiddellijk uitsluiten door het paard een lange teugel te geven, dus blijft over een onaangename ervaring bij beweging, door ofwel het zadel, hetgeen je nader kunt onderzoeken, of vanwege een lichamelijke oorzaak. Laat maar eens een deskundige het bewegingsapparaat testen en eventueel deel voor deel plaatselijk verdoven, totdat de  lokatie waar het pijngevoel optreedt gevonden is. Als dat namelijk verdoofd is zal het paard het gedrag niet laten zien. Als hier niets uitkomt kan ik als magnetiseur wellicht uitkomst bieden. Veel succes!

Herman, Amstelveen | 14-09-2010 | 00:19:41

Ik heb dit bij mijn pony ook gehad. Deze had toen last van hoefbevangenheid. Hier had hij soms wat meer last van onder het zadel omdat er dan meer belasting op zijn hoeven komt. Ik kan je aanreden dit door een dierenarts uit te laten sluiten.

Succes er mee

Diana, Nederasselt | 16-05-2010 | 20:55:10

Ik zou in eerste instantie eens onderzoeken of het zadel goed is, niet scheef is of andere afwijkingen heeft. Het paard kan last van het zadel hebben en daardoor blokkeren. Als alles in orde in met het zadel en het past ook verder goed, dan zou je eens kunnen overwegen (samen met de eigenaar) er een osteopaat naar te laten kijken.

Natuurlijk weet ik niet hoe goed je rijdt, maar kan het ook iets in jouw houding zijn? Of heb je misschien onbewust een harde hand? Je moet soms (en da's best lastig) ook kritisch naar jezelf kijken.

 

Marion, Enschede | 28-04-2010 | 15:20:56
voordelig abonnementwekelijkse vakinformatie
voordelig abonnement