stampvoeten
Hallo,
een van mijn paarden, een 12 jarige BWP ruin stampvoet vaker met zijn voorbenen en ik kom er niet echt achter waarom. Zou dit een soort van zenuwtrek kunnen zijn, of "jeuk' in zijn hoeven of benen? HEeft iemand ervaring hiermee? Hij tilt ze dus kort op en zet ze krachtig weer neer, alleen als hij stilstaat, of dit nu op beton, op zand of gras is maakt hem niet uit. Hij doet het zowel links als rechts. De ene dag meer dan de andere dag, en soms dagen niet. Hij doet het als hij eet, en als hij doezelt, dus daarin kan ik ook geen verschil maken.
Achter doet hij dit niet.
iemand tips/ervaring?
reacties
mijn pony doet dat ook ik denk dat het van de vliegen komt want die van mij doet het alleen als er vliegen zijn
Hey "Jelle"
Natuurlijk verwijderen ze het topic NIET....!
Er zijn namelijk zeer veel waardevolle items in besproken!
Met als rode draad de LIEFDE voor het paard!
En we hebben heel wat gebabbeld voordat jij eindelijk met je website op de proppen kwam......!(valse beschijdenheid?)
Was een zware bevalling zeg! ;-)
by the way: Stamppot met noten en gesmolten kaas is ook heerlijk hoor!(knoflookje erbij mmmmmmhhh ;-)
Dááág Jelle!
hallo meta,
Dat je überhaupt nog vlees eet....(hoofdschuddend...) ;-)
Ik vind dat een hele goed "deal" haha, serieus hoor, dank je wel!
Ik heb geen bericht gekregen overigens van je vorige reactie....zie nu pas je tweede weer....
ik had het topic willen verwijderen, maar dat "mocht niet" van horses.nl
geen idee waarom niet.
Junior was onlangs 's avonds erg bang ergens voor. Hij leek wel een varkentje, knorrend en briesend liep hij te...stampvoeten!! Constant naar de deur van de stal aan het kijken, alsof elk moment een geest kon verschijnen...kreeg zelf de creeps ervan haha.
Maar nu was me wel duidelijk dat het toch de stress is dat hij stampvoet. Hij stampvoette echt veel en hard namelijk. De dag daarna toen het weer licht was, was hij weer oke....
zal rechtpaard.nl ook bij onze links laten plaatsen door de webmaster!
Â
Â
'T is echt weer voor een lekkere STAMP POT!
:-)
Hey "Jelle"
Ik ben zo onder de indruk van jullie website,dat ik me voorneem om 1x per maand de karbonaatjes en biefstukjes, in de vitrine van de slager ,laat voor wat ze zijn en het geld doneer voor jullie goede doel!!
Een flinke ommelet is perslot ook lekker hahahah!
Ook op onze website www.rechtpaard.nl probeer ik de aandacht op www.paardinnood.nl te vestigen!!
We quick-steppen verder! ;-)
Groetjes Met@
Ha die "Jelle"
Heb even vluchtig gekeken,ziet er goed uit !
Ga me er vanavond ff in verdiepen en kijken of ik ook een bijdrage kan leveren oké?
Moet morgen de hele dag werken.....,ze kunnen mij op die tijd niet berijken!
Kijk wat ik kan doen !
In ieder geval vast héél veel mazzel en succes!!!!
Met@
Je hebt het helemaal begrepen Meta!
Nou, ik wil niet met 1 paard naar antoine, omdat die twee die ik wilde meenemen echt niet zonder elkaar kunnen. Die raken meteen in paniek, eentje kreeg gelijk koliek toen ze eens verhuisde, dus dat doe ik echt niet meer als het niet echt heeeeel erg noodzakelijk is, en dan bedoel ik ook echt naar een kliniek moeten ofzo.
Check eens markplaats..bij paarden...
Daar zie je een van de acties die lopen. En niet zoeken op stampvoeten, maar uh..op "nood"...
Â
Jeetje Jelle,dat is nogal wat joh!
NU begrijp ik ook de paniek die je overkomt als je niet op de "afgesproken tijd"bij hen kunt zijn,jij bent hun allesie!
Paarden hebben het vermogen om zich open te stellen voor de mens die echt het beste met hun voor heeft,ze hebben dat gelijk in de gaten! Dat dier geeft het je 10 voudig terug,empathie van de bovenste plank!
Het heeft niets te maken met goed kunnen rijden of het mooiste en duurste harnagement op te leggen...het is liefde voor het dier begrip en inlevingsvermogen!Het gaat heel ver ,Passie ,een levensvorm.
Wij hebben twee kinderen en zelfs al een kleindochtertje,maar de paarden komen daar niet achteraan...ze zijn veel afhankelijker van ons,dus ...ja ..ze staan...(zonder iemand te beledigen) op het zelfde niveau,al is de omgang anders met mens/dier,dan mens/mens! Dieren zijn altijd oprecht en eerlijk!
En als je op dat level zit,ben je elkaars therapeut,en is de cirkel rond en de vriendschap oneindig en groots!
Bij die verstandhouding is alles eigenlijk bijzaak(op je evt.partner na dan,maar die begrijpt het ook,anders zou zij /hij je partner niet kunnen zijn hahahahahah!)
Helaas speelt geld vaak wel een rol,maar je kunt toch met één paard starten om eens met Antoine te contacten via zijn website en de anamnese voorleggen?
Met jouw inzet gaat het vast lukken,soms is de oplossing dichterbij dan je denkt.
Zo..ik ga gauw pitten,om 07.00 moet ik weer naar de humane revalidatieafdeling hahaha grappig!
Carpe Diem! :-)
hoi meta,
Eentje met zware spat, suiker en gedragsprobleem en wordt nu weer licht bereden in stap. Ze wordt een paar keer per week rechtgericht.
2 paarden hebben ataxie door trauma, waarvan eentje ook OCD en de ander hoefkanker nog erbij hebben.
1 paard met sarcoïces, onder andere op de plek van de singel, plus vast zittende fascia en artrose in de carpus
Ik ben er van overtuigd dat ze door de de bodt methode erop vooruit zullen gaan, op dit moment doen we het met de beperkte kennis die we hebben en vanaf de grond alleen. Rijden zou ook niet verantwoord zijn, de ataxie paarden vallen soms om.
LIefst zou ik er twee opladen en naar belgie rijden voor een paar weken, maar dat is weer te kostbaar. Maar ben bezig met geld inzamelen, dus wie weet...misschien in de toekomst.
Â
Â
Hey Jelle!
Mag ik je vragen hoeveel paarden je op deze manier van de slacht gered hebt en om welke reden ze afgekeurd zijn?
Ik vraag dit uit pure interesse en wellicht kunnen deze dieren revalideren via de methode de Bodt!!!!
Bv Hoefkatrol,kissing spines,Artrose,Spat en vele vormen van "onopgeloste"kreupelheid zijn alsnog te revalideren!!!!!
Vriendelijke groeten Met@
AWESOME! and RESPECT!!!!!!
Jelle ...ga ff naar www.Happy-Athlete.nl en klik aan opleiding en clinics en Jack Meagher methode ,tal van filmpjes die je zullen boeien!
Groetjes Met@
Hoi Meta,
Â
Helemaal met je eens, wat een paard je kan geven, dat kunnen vaak 10 mensen nog niet opbrengen. Aangezien ik op 1 na, alleen maar zieke paarden heb (letterlijk slachtpaarden) is het wel het minste wat ik kan doen: me verdiepen in hun fysiek. Vorige jaar heb ik een 8 weekse paarden ehbo cursus gevolgd, dat was een begin. Maar daar ik literatuur wil bestuderen zal ik eerst moeten snappen wat men bedoeld als met het heeft over de bijvoorbeeld: condylus medialis ossis femoris. Ervaring leert dat er weinig nederlandse medische sites over paarden zijn, dus kom je al snel bij engels of duitstalige sites uit en daar gooien ze je plat met latijnse benamingen. Ik volg hier geen cursus voor, maar heb me bij Virbac.nl 5 posters gekocht over anatomie van het paard (skelet, spieren, bloedvaten en lympfen, zenuwbanen ingewanden) in het latijns en het engels op vermeld staan. Dit moet ik over een paar maanden kunnen dromen, net als toen ik frans op spaans moest leren, gewoon opdreunen. Als ik dat kan (en nu ook wel al) ga ik de literatuur bestuderen. Ik wil gewoon weten als een paard die en die beweging maakt dan heeft het die en die spiertjes nodig, niet alleen de grote spieren maar ook de kleine, en ik wil aan de bouw van een paard kunnen zien of een bepaalde oefening voor hem makkelijk of moeilijk is, in fysieke zin dan. Gewoon om er dan rekening mee te kunnen houden in de training, want geen enkel paard is hetzelfde immers, wat voor de een piece of cake is, is voor de andere fysieke rocket science.
De meeste paarden die ik heb zijn door de dierenartsen ook afgeschreven, krijg vaak zelfs de opmerking "wat moet je met zo'n paard?" en dat van een d.a. alleen omdat ze niet bereden kunnen worden. Alsof daardoor het paard minder waard is. Niet dat ik niet hun hulp inroep, uiteraard wel, maar altijd met het bovenstaande in mijn achterhoofd...voor hun zijn het patienten, voor mij mijn kinderen en mijn leven, dat is het verschil. Dus mij hoef je niet te overtuigen over hoeveel voldoening een paard je kan geven....ik kijk dagelijks in hele dankbare oogjes, oogjes die anders in een frikandel zouden hebben gezeten.
Ja Jelle ff aanmelden (is maar een kleine hindernis....het kan gewoon een verzonnen naam zijn,bv Jelle hahahahhah! ...thats all ,andere info is geheel vrijwillig!)
Kennis van de Anatomie des Equus Caballus is natuurlijk wel heel interessant en in heel veel gevallen ook handig als je paard een blessure heeft en je begrijpt waar het probleem om draait.En het belang inzien van een bepaalde behandeling of therapie.(Fysio/manuele)
Ik zit in de verpleging(humane) dus heb daar zowiezo iets mee(revalidatieafdeling)
Wondverzorging is ook mijn ding!
Maar dat is echt de klinische kant..
Toch vind ik de click die je kunt hebben met paarden(en mensen) veel belangrijker,het leren omgaan,de bodylanguage die paarden onderling hebben en die je als mens ook kunt leren toepassen ,de onvoorwaardelijke liefde die een paard kan tonen voor een mens!
En als een paard graag met je op pad gaat en tijdens het rijden haar beste beentje voorzet ,al rij je dwars door de stad,of over een kilometers lang verlaten strand,door weer en wind,dat is een beloning van de hoogste plank!!
Toen iemand uit mijn naaste familie overleed vond ik troost bij mijn paard,uren stond ze doodstil en los mijn gedachten te volgen (keek me soms even aan )terwijl ik haar stond te borstelen,ze nam pas voer tot zich toen ik wegging!
Hoe wat en waar ga je die lessen volgen Jelle?
Greeetzzzz Met@
ik ben even als gast gaan kijken, maar ik zie nog niets, alleen twee berichten van Steef...
moet natuurlijk ingelogd zijn zeker om jouw relazen te lezen niet?
Verdiepen doe ik me er zowiezo in. Wil gewoon ALLES (..) van paarden weten. Momenteel eens een cursusje in anatomie....want daar begint het mee.
Â
By the way!
Het www.rechtpaard.nl forum werkt weer (gesmeerd en geolied+ nieuwe accu!)
Al je vragen inzake de (R)echte rijkunst volgens de methode Antoine de Bodt ,tips,opmerkingen,annecdotes,te koop aangeboden/gevraagd(behalve auto's hahahah)kun je ook daar kwijt!
'T zou fijn zijn als nog meer mensen zich in de methode zouden verdiepen en daardoor kunnen ervaren hoe geweldig het rechte rijden voelt en hoe je paard veranderd qua bespiering,gedrag(blijheid,wat bv stampvoeten voorkomt :-)) en hoe blessures voorkomen en OPGELOST kunnen worden!!!!!Helaas zijn vele paarden voor hun zesde levensjaar door ondeskundige rijtechniek gehandicapt of voorgoed "kapot"gereden!
Het maakt niet uit of je in het zuidelijkste puntje van Limboland woont of op Schiermonnikoog !
ik typ me een rotje daar,kom d'r bij ,is gezelli!
Groetjes "Pandora"
Hey Jelle!
Moest erg lachen om jouw 200 kg vraag,zal me inhouden,krijg je ook eens de kans om met een ander te chatten hahahaha!
Bey bey!Â
boh, schei me uit zeg...
70 paardenkrachten voor de deur, maar geen boeh of bah...anwb....kon niets meer doen, alle zeventig waren zwaar ziek...takelwagen laten komen, nu zijn ze bij de dokter en heb ik een wat "leenpaardekrachten" om mijn eigen peekaatjes te komen. Auto's pfff....wat was er mis met kar en paard...?Ja geloof maar dat je daar van gaat stampvoeten, IK wel, junior gelukkig nog steeds niet ;-)
Heb je" D'oude Schicht" al weer aan de praat gekregen?
Of zit je bij de hakkenbar/orthopeed vanwegen het stampvoeten!!!
Het is hier prachtig weer,en heel apart als je met je briesende paard langs een meertje in de duinen rijdt,waar iedereen aan het schaatsen is!
Sterkte!
Ruiterlijke groeten Met@!
Ja zeg,wat een pech!(zachte G)
Maar zo te horen wonen jullie in the middle of nowhere?! Heeft ook zo z'n charmes(in de zomer!hahahahah!sorry!)
Het is als in een contradictie!
Jij bezit genoeg paardenkrachten ,maar te weinig om vooruit te komen!
Is weer een gevalletje VET stampvoeten zeker!
Sterkte !
je moet vast paranormaal zijn meta.
ik zit idd wéér op de anwb te wachten, kan alweer niet naar de paarden op tijd, vreselijk, nu nog min 13 en het is al bijna 10.00 uur.
wat heerlijk over het strand galopperen....die luxe heb ik niet in limboland helaas.
Sta je nou al weer stampvoetend te wachten op de anwb?
Of lig je bij Zeeman voor de deur?
"En we gaan nog niet naar huis nog lange niet ......"
;-)
Hahahah :*)
Bij Zeeman zijn de pantykousjes XXXL in de aanbieding!
Schijnt goed te helpen!(hihihi)
Ik prefereer koffie !(Koekje derbij ?! + wolkje nicotine ;-) )
Nou..ik sta er ook versteld van hoe voorzichtig mijn Fries zich voortbeweegt op al die harde kuiltjes,na één keer in een spagaat geschoten te zijn(ijzers onder...eng!)
Maar het dooit hier en de zon schijnt,ff galopperen op het strand en sokken wassen in de zee!Mijn Fries is DOL op de zee,gaat altijd heftig stampvoeten( daar is tie weer!) en wil zwemmen richting engeland!(Doen we van de zomer weer mmmmmmh!)
gr.Met@
hahaha, jij bent ook een gezelligheidsdier denk ik dan he.? kopje thee erbij...zie je al helemaal zitten. Zag dat we van de voorpagina af zijn ja.
tis nu even surviven hoe ikbij de paarden kom, elke ochtend moet ik de anwb bellen...was hier min twintig vanacht, hoezo opwarming van de aarde..pfff.
Paarden genieten wel van de sneeuw, rollen, steigeren...ik hou mij hard vast voor gebroken benen....maar ga ze niet de hele winter op stal houden, hopelijk schatten ze zelf een beetje hun tempo in.
Â
JELLE!!!!
Heb je gezien,dat we van de voorpagina af zijn?
PFFFF...jij BLIJ!..hahahahh
We gaan op in het gepeupel!
Gewoon meebabbelen joh...is toch gezelli!
houdoe!
Met@
Hey Jelle!
Who cares?;-)
Het ging toch over paarden perikelen?
Oké...is goed hoor!En zo netjes geformuleerd ook!
Sterkte en veel plezier met je revalidanten in ieder geval!
wish you lots of savvy with the horses!
"Keep the soul alive!"hahahahhh
Vr.Gr. Met@
http://rechtpaard.nl
Btw: Als het jou in verlegenheid brengt,kun je de hele conversatie weer skippen,deleten en in de prullenbak jumpen :-)
hey meta,
we hebben het bericht met de meeste reacties...(jij en nog iemand...) met 43 reacties! ongekend, valt wel beetje op.
Ik denk dat we het maar hierbij moeten houden, of ik open een nieuw topic. Is wel gezellig wat klankborden, maar niet de juiste plek hier vrees ik....
Jah....pfffff ....dat wordt emigreren "Down Under" !
A whole lot of stamping one's feet!
Howdy there!
Die boerderij heeft maar 4000 m2 grond, net genoeg voor een paddockje...ik zal zeker 20.000 m2 nodig hebben, liefst nog meer, en dat voor de helft van de kosten van die boerderij :-)
maar bedankt voor de tip.
OEFENING BAART KUNST !
De lijfspreuk van Antoine de Bodt :Kleinigheden leiden tot volmaaktheid...echter....Volmaaktheid is geen Kleinigheid.
Groetjes Met@
Nb:ik gebruik wel "indianen"henna,maar uittreden.....neee...ENG!(over Sjamanen gesproken,die kunnen trouwens stampvoeten als de beste! hahahah
Btw...Google ff naar : western woonboerderij
staat er al zeker 1 jaar op! Iets voor jou?
ja Meta, ik wil niet voor niets een eigen locatie, zodat ik kan vogeltjesdans, schoonmoederblikken gooien, stekelvarkentje spelen totdat ik er bij neerval. (lijkt wel geheimtaal voor outsiders haha) Waar hij nu staat heb ik alleen een smalle gang ter beschikking, mag hem niet daaruit halen en daarin moet ik alles doen, òf tussen nog acht andere hengsten in een grote stal en dat werkt niet als je hem voetje moet leren geven. Fase 4 etc is leuk voor als je de ruimte hebt, maar heb ik dus niet.Bovendien leer ik elk paard als allereerste om terug te gaan als ik dat vraag. bedelen en daarbij mij omver lopen komt niet voor. Als ze al bedelen dan lopen ze achteruit.(des te lekkerder het hapje, des te harder rennen ze achterwaarts haha!)
Met dit paard ga ik nooit rijden. Een jaar geleden kon hij niet eens lopen. Hij miste een belangrijke zenuwtak en een belangrijke spier (semitendinosis) op zijn achterhand. Als hij een ander paard trapte viel hij op z'n lieftallige snoet, als we liepen aan het touw en hij was een beetje fris en sloeg met zijn hoofd wat heen en weer viel hij om. Daarbij heeft hij nog wat blessures door het aantikken van hemzelf met de achterbenen. Slachtpaard was het, maar vond hem zo vol levensvreugde dat ik het niet kon laten gebeuren en heb hem overgenomen. Hij heeft aan de stroomgehangen als jaarling, uren lang (bij vorige eigenaar dus), met alle gevolgen van dien. Maakt het er niet makkelijker op, hij heeft al veel te verduren gehad, ook veel naar klinieken geweest etc. (dankzij goede papieren mocht hij het nog even proberen, maar uiteindelijk voldeed dat ook niet meer).
Hij is een heel gevoelig paard. Heeft meteen in de gaten als ik boos wordt of als hij wat gedaan heeft wat niet kan. Soms denkt hij dat ik ook een paard ben uit zijn kudde. Op zich prima, maar bijt mij svp niet in de benen, want daar zijn ze niet opgebouwd. Of hij steigert "speels' zoals hij dat bij de andere kerels ook doen (weet dat dat ook wel wat dominatie kan zijn hoor). Maar tegen 6 a 700 kilo kan ik niet tegenop.
Ja ik ken die scene van KFH met die hengst. Nouja, leuk, maar ik ben nog net geen "sjamaan" haha. Ik oefen wel ;-)
Â
Punt(belangrijkste) 1:Altijd zichtbaar/voelbaar je eigen SPACE aangeven met behulp van je armen /benen /carrotstick of leadrope (Parelli) of je nou stil staat ,wandelt of hardloopt!Het paard loopt nooit voor je uit,want dan zit jij in de positie van een veulen en bent niet de LEIDER en dat wil je,moet je zijn.
Je space is een denkbeeldige cirkel,maak hem maar eens in het zand met uitgestrekt been en het puntje van je laars rondom je in het zand!
Hij mag pas in jouw space komen als hij daar toestemming voor krijgt doordat je hem bv. aanhaalt!
En niet slaan /meppen(tai-hitsu of ju-mitsu hahahaa!) maar zwaaien met de leadrope van links naar rechts .De leadrope zit bevestigd met een relatief zware Bulsnap aan de lus onderaan het zg parellihalster(je kent het knoophalster vast wel ,toch?)Het zwaaien geeft druk achter de oren en op de neus,waardoor de voorwaartse drang afgeremd wordt.Is absoluut niet zielig,het dier heeft het snel door hoe het werkt!Hij zal jou ook uitproberen en geen geweld schuwen.Met je lichaam gedraag je je als een paard,maak je groot ,doe de vogeltjes dans(hahahah is moeilijk zo ff op te schrijven) en in je ogen de welbekende Schwiegermutter Blick ,benen hoog opgetilt lopen op de plaats..Nee hier gaat vast commentaar op komen,het zelf uitvoeren is makkelijker en vertrouwder dan het simpel opschrijven! hahahh!Het paard stapt,draaft of galoppeerd voor mijn part,maar blijft ten alle tijden achter/ naast of achter jou,buiten jouw SPACE
Altijd oefenen in een veilige ruimte alvorens je de "vrije natuur"ingaat Ennnnnn.............BELONEN!Geen brokjes/wortels(want die heb je niet altijd bij je) maar gewoon zacht aaien in de schoftregio/manen,zoals paarden dat bij elkaar doen!Geen "snoepjes,dat geef je bij het aanleren van trucs.Stampvoeten bijvoorbeeld;-)
De Join up in een halve rijbak is ook een prima oefening!
Hengsten zijn intelligent en meesters in het bedenken van intimiderend gedrag(de uitzonderingen daargelaten)
Jouw hengst moet ten ALLE tijden respect voor jou hebben en jouw regels volgen, ook al staan er 10 willige merrie's zich aan te bieden..!Ken je de video van Claus H. met die schimmel hengst? SUPER!
Ataxie of niet gewoon oefenen en bij het rijden in de toekomst: www.rechtpaard.nl Houdoehoe!
jeetje Meta, wat een verhaal zeg. lijkt al bijna een scene uit een spannende film, steigerende fries beschermt vrouwtje haha. Ergens leuk maar ook errug gevaarlijk natuurlijk.
Ik heb vandaag ook weer aan mijn levensgevaarlijke uitdaging gewerkt: Hoe leer ik een 3 jarige, 1.80 hoge, aan ataxie lijdende zo groen als gras zijnde megapuppyhengst (wiebeldewiebel)zijn achtervoetjes op te tillen....Maar goed dat ik ooit aan vechtsport heb gedaan en goed ben in het ontwijken van vliegende benen haha. Pfff...
Â
Â
Heb ik weer hoor!
Onder alle weersomstandigheden probeer ik op mijn Friesje te rijden ,dus ook vanmiddag..ijskoude regen en een straffe wind hier aan de kust.Paard* verlicht* en op pad.Ze is altijd wel frissig en voorwaards,kijkt naar alles,maar vertrouwd op mij en loopt dan stoer door...Vanmiddag echter liep het ff anders hahahahhPaarden hebben gelijk in de gaten als iets daadwerkelijk een bedreiging kan zijn! lopen we daar op weg naar de stal midden in ons dorpje..komt er een dronken man recht op ons af gewaggeld...ik denk nog...niks zeggen neus in de wind!Zegt die klojo;Hey schoonheid(;-() makkum ff aaien?Op dat moment STEIGERT (doet ze vrijwel NOOIT) mijn merrie en maakt een sprong van 180 graden terug....!En die vent struikelt midden op straat! Ik midden opstraat de auto's tegen gehouden en er stapte gelukkig iemand uit pffffff,die hem weer op de been hielp! Héle filevorming daar en een trappelend paard(de schat!)Ik zeg nog;'gaat het?" Zegt die dronken vent:"ja hoor,en nu ff aaien!!!!!!!!" Ik sjees weg en kan nog net ff zeggen ; "de volgende keer STAMPVOET ik gewoon over je heen zuiplap!!! hahahahha(kwam zo maar in me op)
Its Madness!!!!!
Ben ZO trots op mijn knollie!
Het" Nb"tje van mijn vorige reactie slaat eigenlijk op de nieuwe pony waar je het over had!
Zo...ik ga lekker rijden !
"A Hard Rain's A-Gonna Fall" (niet somber bedoeld dan)
Bey! Bey!
helaas ben ik niet de staleigenaar, anders waren er héééél wat andere VERPLICHTE regels.
Ik kan alleen maar wat zaadjes planten, stof tot nadenken geven en onderbouwen wat ik zeg zodat ze zien dat het ergens op slaat en niet alleen maar loos gezwetst is. Uiteraard heb ik geadviseerd om geen/weinig krachtvoer en veel ruwvoer te geven.
Ja die kinderverhalen ken ik helaas ook maar al te goed. Daarom ben ik blij als kinderen mij willen helpen komen met mijn paarden, die kunnen dan tenminste ook leren dat je ook op een andere manier met een paard kunt omgaan, en dat het net als een mens een eigen persoonlijkheid is, met eigen behoeftes, en eigen voorkeuren. In de hoop dat er iets van blijft hangen voor als ze zelf ooit een paard krijgen of naar maneges gaan en daar kritisch zijn t.o.v. de lessen en de omgang.
vwb die cursus: 1000 procent met je eens. (evenals wb dat spreekwoord)
Net omdat het zoveel redenen kan hebben zou ik het paard zelf vragen. Maarja, dat moet de eigenaar zelf weten, ik kan hem alleen maar zeggen dat ik dat zou doen als het mijn paard was en dat ik het met mijn paarden ook doe als ik er niet uitkom. En dat dan vaak het antwoord vanzelf wel komt. of op zijn minst wordt je in een richting geduwd.
Zo gaf junior dus aan dat hij last had van die winterdip en zijn energie niet kwijt kon. Het was vroeg donker en hij miste het ravotten. De wei is te glad daarvoor. En hij had het koud (och, och, meneer had het koud...het stalpaard!) (...) Nee, hij krijgt toch geen deken op, al is het min 15 graden. Alleen als het uren gaat regenen en er een vieze oostenwind is, maar dat is omdat hij 12 uur per dag buiten staat en geen schuilplek heeft, en dat vind ik is wel nodig gezien zijn verkrampte fascia.(zoek ook een andere locatie waar dat wel kan, maar vind die maar eens, voor meerdere paarden inclusief twee hengsten die ik ook niet in een box wil hebben (ook niet 's nachts). Dus mijn huis staat te koop om zelf iets met wat land te huren/kopen, maar gezien de huidige huizenmarkt kan dat nog wel even duren, tot die tijd is het roeien met de riemen die ik heb. De hengsten staan overigens 24/7 in grote loopstallen (zo'n 100 viekante meter in de winter, ) en in de zomer 24/7 buiten op grote weilanden. Alleen daar heb ik dus geen trainingsmogelijkheden helaas anders was het daar perfect voor ze (en mij).
afijn, dat over de reden van junior over zijn stampvoeten. Frustratie, opgekropte energie etc. Of het klopt....? Daarom vind ik interessant om andere mensen te vragen wat hun ervaringen zijn (if at all).
En zo is het circeltje weer rond en zijn we weer bij junior :-) en het stampvoeten.
Â
Â
Â
Maargoed, dat over de mens.
Â
Hey Jelle!
Als het jouw stalling is,dan heb je wel wat in de melk te brokkelen!
Ik zou mij in jouw geval toch verantwoordelijk voelen voor het welzijn van de "klanten".Stalreglement opstellen en dierenwelzijn staat voorop!
Vooral kinderen die geen deskundige begeleiding hebben(ouders zijn al lang blij ,dat ze van de straat zijn!)doen maar wat!Vaak komt het dicht in de buurt van mishandeling.Ik heb eens meegemaakt,dat twee meisjes gedurende 3 uur met een shetlander aan het galopperen waren en springen en jakkeren en schreeuwen en ruzieen en maar slaan met die zweep....!
Sommige kinderen moeten het voer van hun zakgeld betalen.......!Sommigen komen gewoon dagen niet....Anderen overvoeren hun paard(uit liefde...)Weer anderen doen hun paard/pony de meest dieronvriendelijke atributen om het hoofd:halsverlenger...?!,goque?!,correctiebit?!of gaan met STANG EN TRENS rijden....Je wordt er GEK van,of zodra het stalseizoen begint krijgt hun pony opeens 2(TWEEEEEE) dekens op....Lekker makkelijk!
Ik heb me voorgenomen en voel me verplicht tegenover het paard ,om er altijd behoedzaam vriendelijk en verstandig iets over te zeggen,of hulp aan te bieden!
Het leverde mij bij de vorige stal(woeoeoehaah 45 paarden/ponies!!!!!!) de naam "meta all mighty op!!
Kon me niets schelen...want "als je de mens leert kennen..."nou ja je kent de zegswijze wel.
Je kunt haar toch zeggen dat ze beter kan stoppen met krachtvoer en starten met flink hooi? Ennnnn de paardentandarts!!!
Het zou goed zijn als elke paardenbezitter een verplichte cursus moet volgen en deze met voldoende kennis getoetst moet afronden alvorens een paard te mogen bezitten!AMEN!
Groetjes en ga dr voor hè!Sterkte!!!!!
Met@
Nb:Het kan ook een soort "tik"zijn (conditionering in het verleden ontstaan)door frustratie,voedernijd,gebogenheid(niet recht gericht gereden worden.....PIJN...PIJN.!
www.rechtpaard.nl (hahahahhihihi!)
Flash is niet van mij, hij staat wel bij ons. Wat mij opviel zijn tot nu toe een paar dingen: hij is een trage eter. Bovendien krijgt hij op de nuchtere maag krachtvoer, bijna een kilo voor een pony van 1.30 die niets doet en in de ochtend geen hooi. Als reden gaf het meisje aan: hij hoeft geen hooi, want hij eet zo langzaam....(...). Nu ben ik daar al geen voorstander van, maar dat is wat anders.
Ten tweede zag ik hem lopen van achteren. HIj zet zijn achterbenen buiten het spoor neer. "o" benig. Waarschijnlijk te gespannen gluteus.
Heeft hij geen rugbespiering. Als het meisje rijdt, dan springt ze met de pony. Dressuur matig doet ze niets ("dat vind de pony niet leuk, hij springt liever"). Ik heb al erop gewezen dat ze hem moet gymnastiseren en rugspieren kweken en niet springen met een paard wat slecht bespierd is. (jeetje, dat ze niet in de gaten hebben dat ze de pony aan het mishandelen zijn met deze methode, want zo komt de ene blessure na de ander.)
Normaal wordt hij dus 3 keer per week een uurtje bereden/springen. Hij staat een uurtje of 5 per dag op de wei, de rest op stal van 3x3.
Ja hij is onlangs verhuisd (30 december), maar dat kwieken etc deed hij voorheen ook al.
Verder is het een pittig maar lief diertje.
Het is gewoon erg dat ik me niet-"niet" daarmee kan bemoeien. Ik zie het dier ongelukkig zijn, terwijl de eigenaar het al heel normaal vind dat hij dat doet. Zelfs geen dierenarts om raad gevraagd, dat snap je toch niet. Ohjawel,...."mens met paard" ....
Ik probeer het paard te helpen, maar ga dan kritische vragen stellen aan de mensen waarop ze geen antwoord kunnen geven of waarop ze dan een "jamaar" van mij krijgen, dus moet ze niet meteen overladen met kritische vragen, komt ook onaardig over.
Maar ik probeer hoe dan ook iets voor het paard te betekenen. Massage en training is idd goed, maar je weet hoe het gaat als het geld gaat kosten.....niet iedereen is dan nog even enthousiast helaas. Wordt vervolgd.
Â
Zooooh...ff een wijntje genomen hoor!
Hoop dat je niet boos bent over mijn gelach!
Ja...het kan van alles zijn!
doe ff een check up:loopt ie wel normaal,heeft ie huidafwijkingen,hoeven normaal,hoe eet ie,heeft hij koorts,is zijn gedrag verandert en zo ja sinds wanneer,mest hij normaal,denk je dat hij pijn heeft,koliekerig?,bevangen?,hoeveel,vaak krijgt hij beweging en is dat intensief of door de vorst onregelmatig,is hij angstig,is hij net van stal verandert/eigenaar!
Als hij normaal eet /mest en normaal kan lopen,liggen en staan en geen koorts heeft,kortom hij geeft verder een gezonde indruk,laat hem dan een paar dagen wennen aan de andere paarden.
Blijft het en is het echt triest,vraag een deskundige veearts!
Mijn merrie was vorig jaar licht spierbevangen,na een periode van verplichte rust ,heb ik Alfons Boiten laten komen(www.Happy Athlete.nl ) Zij kreeg een massage van oor tot staartpuntje en na 2 weken opnieuw!Geweldig resultaat!
Wellicht is het een spierenkwestie!
En anders.....www.rechtpaard.nl vragen!
Sterkte en succes!
Garoetjes Met@
Nou zeg Jelle!...jij trekt het wel aan hè....?
Neem me niet kwalijk,maar ik vind het ,zoals je het schrijft ZO komisch...kom nie meer bijhij!Hahahahahhhhhaahhh!
Sorry sorry!
Moet me ff bijeen pakken hoor!
Excuses!
afkloppen...vooralsnog goed :-)
Â
Nu staat er bij ons een nieuwe uitdaging...
Een 16 jarige welsh ruin die iets ziet wat er niet is. Ooit vroeger erg verwaarloosd en sinds 5 jaar bij een meisje van 14. Al die tijd doet hij het volgende:
Je kent het wel als een paard een ander paard tegen komt, ze besnuffelen elkaar en dan.."ieieieiee" een gil(letje) en soms een veeg met een been. In dit geval een trap met een achterbeen in de lucht. Nou, dit paard doet dit dus elke minuut, ook als er in de verste verte geen ander paard te bekennen is. Ook als hij niets aan het doen is, dan gaan opeens die oren naar achteren , z'n kin naar de borst een "kwiek" en dan die trap naar achteren. Alsof hij spoken ziet.
Meisje weet niet waarom hij dat doet. Ik vind het echt zielig. Kan natuurlijk aan vele dingen liggen. Maar mij lijkt het lastig hier een oorzaak voor te vinden. Heb haar geadviseerd om eens met het paard te babbelen laten, wellicht komt daar iets uit naar voren.
Maarja, dat is weer een ander topic uiteraard. (oei joei..)
EN.....hoest anno 2009 met het gevoeter? ;-)
Nou...ik weet het niet meer precies,of hij er nou mee bezig was of...volgens mij vertelde hij toendertijd,dat level 4 oa ging over het werken met hengsten!
Ik weet ook,dat hij zelf op de "ranch"van Parelli zijn kennis heeft opgedaan,zijn vrouw is er ook bekwaam in!
Maar het kostte hem wel een lieve duit!
FF een appelflappie en het woordje "stampvoeten "aanhalen....straks word ik nog gedelete Babbel babbel hahahah!
Of we openen een nieuw onderwerp.
http://rechtpaard.nl
Hallo Meta,
Klinkt heel herkenbaar wat je schrijft over de reacties. Dat is toch wat ze zeggen het verschil tussen "mensen met paarden" en "paardenmensen"nietwaar?
Achja, kan ik ook uren over schrijven maar da's beetje off-topic.
Level 4 trainer in Ned? volgens hij heeft Eddy dat niet eens toch? In elk geval enorme luxe inderdaad.
Vuurwerk mogen ze van mij gewoon centraal op 1 plek in de stad van 00.00 tot 00.10 afsteken onder professionele begeleiding en dan geen knallers. Arme dieren namelijk....
Â
Misschien tot volgend jaar...geniet nog lekker een paar uurtjes van 2008!!
Beste wensen alvast!!
Â
En Junior was vandaag gelukkig weer "stampvrij"!
Â
Hey ,hoi, hai!
Nou ..weet je Jelle...ik heb niet zulke denderende ervaringen met het promoten van de Parelli-methode en hou mijn opgedane kennis lekker voor mezelf en de knolletjes! Menig maal hielp ik iemand met trailerladen,een "wild"paard uit het land halen met'join up',maar mensen wilden dan dat ik het probleem oploste en waren niet geinteresseerd in het hoe en waarom erachter!Ik werd dan geroepen als er een probleem was en het snel opgelost moest worden. Men vond die Hokus Pokus maar vreemd !(jaloezie,onkunde,luiheid,vaag gedoe???)
Ook ik ken en kan alle seven games uitvoeren(heb ook niet meer nodig) met mijn paard en ben heel blij met deze kennis,het heeft me zoveel geleerd over het paard(welk paard dan ook!)
Alles rondom het Parellicircus is zeer commercieel,ik heb het via via op de kop getikt;lesboekjes en dvd's en kreeg les van iemand met level 4.Een bijzonder relaxete persoon die er niet beter van hoefde te worden,maar het gewoon leuk vond om een ander deze bodylanguage bij te brengen ,soms duurde een les 3 uur en gingen we bv oefenen op het strand...zalig!
Ik voel me zeer bevoorrecht en geniet er dagelijks van!
Ook kan ik genieten van Nevzorov,Claus H.Anja Beran,Gymnasium des Pferdes enz enz enz Heb een hele audio/video/bibliotheek..hebberig als ik ben!
Nou...niet knallen straks hè?
Proost!
http://www.rechtpaard.nl
hoi Meta,
aangezien ik op geen enkel paard kan rijden, doe ik veel grondwerk en inderdaad ook parelli. Ik promoot het ook overal waar ik kom en waar men denkt dat een paard alleen maar leuk is om op te zitten en that's it. Junior was ooit een springpaard dat veel moest presteren (bij vorige eigenaar), en ik denk dat hij het presteren, althans het werken wel soms mist. We spelen met hem (parelli noem ik dan voor het gemak spelen (omdat het zo leuk is), en dat helpt wel), want berijden en springen kan ie niet meer.
Ik heb de hele level 1 set en 2 en liberty etc in huis. Ik ben alleen geen voorstander van de fase 4 bij de yoyo, merk dat paarden dat heftige geslinger aan hun hoofd niet waarderen, dus daar heb ik een variatie op gevonden. Niet helemaal volgnes Pat's law, maarja, gaat me niet om het certificaat, maar om de praktische uitvoering.
Wel leuk om te horen dat je ook al die dingen doet. Gelukkig steeds meer mensen....
Hey Jelle
Ik heb level 1 van Parelli met mijn paarden doorlopen,voor de opvoeding en zadelmak maken ! Vanaf veulentijd tot wasdom.
Het schept een enorme vertrouwensband met je paard,je kunt ook tal van spelletjes bedenken en samen uitvoeren ,je paard wordt er heel dapper van en hij heeft zo veel variatie in de trainingen .(met het oog op een evt. winterdip van Junior)
Ze zijn eigenlijk altijd BLIJ en aardig, vriendelijk en mak tegen iedereen.
De oefeningen en de uitwerking (resultaat) vergeten ze nooit !
Maar ..oh ..ja ...jij doet al van alles met hem hè ?
Hoi Chantal,
Ik heb een fries die ook echt stampt en schraapt als ie boos is, maar dan krult ie ook zijn nek en is ie actief in zijn hele houding. Bij junior is dat niet het geval, zelfs tijdens het doezelen zou hij het doen, dus niet vanwege boosheid. Dat heen vorm van oversprong gedrag is lijkt me best mogelijk. Vorm van frustratie, onmacht, iets willen maar niet kunnen maar dan meer op onbewust niveau, diep van binnen.
Kon ik hem maar eens op de bank leggen, net als bij een psych, en hem dan eens laten praten...;-)
Â
Ha Jelle,
 schiet me ineens te binnen dat ik wel eens gelezen heb dat het oversprong gedrag kan zijn .Het geeft aan dat ze in tweestrijd staan , Ga ik de boel verbouwen of blijf ik braaf staan. groetjes Chantal
Hallo Jelle,
Ik weet natuurlijk niet wat ze de hele dag doet maar als Jolin echt stampt, is ze boos. Het varieert van schrapen,stampen,hoog houden en soms probeert ze heel stiekem haar voet op die van mij te planten.{Kan ik de humor wel van inzien.} Als alles het gewone gangetje gaat heb ik een super paard, gaat het echter anders, dan is ze de kluts echt kwijt. Ze raakt ook in paniek als haar vriendin weg is, net of ze een blinde vlek heeft op zo'n moment. Ze staat nu op een stal waar altijd wel wat paarden binnen staan, dat gaat goed. Wel kan ik haar weghalen voor een buitenrit, dan kijkt ze niet eens om.Â
Chantal
Hahahahaaahhhaaaah! Ja....ik ben al weg!
Groetjes Met@
http://www.rechtpaard.nl
Hoi Meta,
Is me allemaal bekend wat je schrijft. Heb ook hengsten en begeef me dagelijks de nodige tijd in grote groepen van hen. Heerlijk. Zolang ze nog niet bedorven zijn door (angstige) mensen, steek m'n hand voor elk van hen in het vuur. Op een enkele uitzondering daargelaten, maar die heeft daar dan ook een hele goede reden voor. Ik weet dat Junior erg gehecht is aan zijn meissie en dat een andere merrie haar niet kan vervangen. Mensen onderschatten zowiezo de stress die een dier kan hebben. Alleen het ene dier uit het heftiger dan het andere. Junior is een extrovert typje.
Dag later, gisteren was alle stamvoeterij en "luchtzuigerij" weer over....(gelukkig). Ns kijken voor hoelang! Waarschijnlijk tot de volgende stress situatie of innerlijke onrust.
Al doende kom ik er wel achter wat mijn jongen mankeert.
Groetjes en een fijne jaarwisseling!
Ha die Jelle!
Vergeet nooit,dat bijna alle paarden in Nederland in een gedomesticeerde situatie moeten leven."ze wonen bij de mens"(of ze willen of niet)
Paarden leven graag in veilige groepen,het zijn zeer sociale dieren.Vluchtdieren die samen sterk staan.
Wij bepalen hoe het voor hen het "prettigst"is en sommigen hebben daar nog nooit over nagedacht,die "pakken"hun dier ff een uurtje en kwakken hem dan weer in een modderig landje of zompige stal.
Ook denken wij te weten met wie onze dieren het best op kunnen schieten.Mensen denken ook altijd,dat een hengst de baas is in een groep...allemaal menselijke interpretaties!!!!! Vaak is de merrie het alfadier,zij bepaald wie er welke rang heeft in de groep en waar er gegeten wordt en op welk moment er gerust wordt!
De hengst is er voor de voortplanting en dat wil die maar al te graag laten merken !
Is de merrie er niet van gediend,dan zal ze hem afstraffen(altans...zo gaat dat in de vrije natuur)
Ik kan er boeken over volschrijven ,de akties/interakties tussen dieren /dieren en mensen.
Toen jouw merrie uit de groep werd gehaald,was de rangorde veranderd,dat maakte jouw ruin misschien onzeker of...hij had eindelijk de mogelijkheid om alleen met die andere merrie te zijn!
Toen mijn ruin voorgoed uit de groep gehaald werd,dacht ik dat mijn merrie ontroostbaar zou zijn...maar nee..de volgende dag rende ze onmiddellijk naar een andere ruin in de groep en werd ter plekke giga hengstig.
Ze hebben elkaar een uur lang geknuffeld,was echt bijzonder .
Wat ook een rol speelt is het weer...bij deze vrieskoude zijn de paarden echt "frissig" (op hun mooist)
En vergeet niet ,dat een dier reageert op de gemoedstoestand van het baasje!
Veel plezier met je paardjes!
Houdoehoe
Met@
hoi chantal,
Â
wat bedoel je met nooit stilstaan? is dat ook echt stampvoeten, dus met volle kracht hem op de grond neerplanten terwijl hij rustig aan zijn hooi knabbelt? Sinds gisteren doet hij iets nieuws erbij: een soort van luchtzuiggeluid erbij maken als hij stampt. Blijkbaar gaat het met dusdanig veel kracht dat er lucht door zijn keel komt.
In de ochtend deed hij niets. Toen moest ik hem even alleen laten zonder zijn vriendin (maar wel met een andere merrie naast hem op stal die hij kon zien en aanraken), hij heeft de ogen ontstoken door de oostenwind van afgelopen dagen, dus ik heb hem even binnengehouden. Nou, slechts een kwartier heb ik zijn vriendin gehad, en toen begon het: de stal afbreken, schreeuwen alsof ie geslacht ging worden, heen en weer rennen, als een hengst die 10 hengstig merries voor z'n neus gehouden kreeg. En ook...stampvoeten en dat geluid maken.
Welnu, dat heeft hij de hele dag en avond gedaan (ook toen zijn vriendin al weer uren naast hem stond)Â En vanochtend....was alles weer weg.
Misschien toch een uiting van stress...
Hallo Jelle,
mijn paard staat ook nooit stil met haar voorbenen. Naar mijn idee is het gewoon uiten van emoties/gevoelens. Ze doet het als ze in afwachting is van eten,ongeduldig is, onzeker is, gespannen is, of blij. Ze kan naar mij toe geen duidelijker signaal geven dan dat er wat in haar koppie omgaat, mijn gevoel geeft wel vaak aan wat er speelt. Feit is vaak dat ze weet dat er wat komt en dat kan dan maar beter snel gaan, geduldt is niet haar sterkste kant. Voor ons is het een communicatie middel geworden.
Chantal
Hey Jelle!
Ga dan naar de website van http://www.paardenrecht.org(sorry ik krijg hem niet zo ver dat je hem aan kunt klikken),daar vind je vast een antwoord op je vraag!
Als je Limburg bedoelt,dan kun je zelfs de opleiding gaan volgen bij Antoine de Bodt himself(bofferd)
Ook vind je op deze site de instructeurs bij jouw in de buurt!
Tis echt geweldig als je DIE mogelijkheid hebt!
Vr.Gr.Met@
Ja enorm geschrokken...3 dagen niet achter mijn laptop kunnen zitten van de schrik zeg ;-)
Nee hoor, valt wel mee. Kerstdagen wat minder achter de pc gezeten, lange wandeling met Junior gemaakt en het stampvoeten is nu 2 dagen weg! Hoop dat het weg blijft...
Ik zoek ook een "steef' in limboland die mij hierin ook kan begeleiden verder. Welliswaar met name aan de hand voorlopig, maar later ook rijden als de paarden het toelaten. Dus als je iemand weet....
Vet geschrokken zeker!!!???
(lol)
Met@
Haha!
Steef Geelen is mijn instructeur "Maestro"en oprichter van rechtpaard.nl,
DE methode naar de (r)echte rijkunst volgens de aloude klassieke manier ,met verstand en een zachte hand!
Paarden en hun ruiters worden er blij van en ik gun dat een ieder!
Op deze manier probeer ik het onder de aandacht te brengen,
Ik sta in de collage en testemonials en toen het forum nog werkte was ik daar ook actief!(babbel babbel babbel! hahaha!)
http://www.rechtpaard.nl
Vr.Gr.Met@
Hoi Meta,
laat je inderdaad niet los he ;)....dank je voor het meedenken.
Junior wordt inderdaad beloont met stukjes wortel, maar dan moet hij ook duidelijke opdrachten uitvoeren. Bijvoorbeeld na het apporteren. Ik gooi een speeltje weg en hij gaat het halen en brengt het me. Evenals aanleren met spaanse pas....te pas en te onpas haha. Dat is duidelijk bedel gedrag dan, idd operante conditionering: been in de lucht of iets oprapen en naar baasje brengen=stukje wortel/eten. Maar hij doet het stampvoeten ook gewoon als hij staat te doezelen, of van zijn kuil te eten, of zijn meissie staat te groomen etc.
Wellicht te veel energie en dan wordt ie rusteloos ofzo. Blijft gokken.
Andere vraag: wat is jou relatie met rechtpaard.nl? Staat onder al je mails bijna maar vind jou zelf op de site niet terug. Wel fijne site overigens.
hey Jelle! hahahahaa!
Het houdt me wel bezig hè!
Beloon jij Junior vaak met een brokje?
En...stampt hij alleen als hij jou ziet?(je voelt hem al aankomen zeker hahaha!)
Misschien is het helemaal geen probleem en maak je je zorgen om niets.
Wellicht is het gewoon een geconditioneerd gedrag,een associatie met ETEN krijgen na een bepaalde handeling verricht te hebben.(het zelfde als de rat die een knop in moet drukken om wat voer te krijgen)
Als het voertijd is staat mijn Friese merrie vaak ongeduldig te "swingen " voor haar voerbak,ook tijdens het eten maakt ze vaak die beweging.Ze stapt dan zachtjes van het ene been op het andere.
Vooral als ze SLOBBER krijgt MMMMMMM.. doet ze dat!Ze drukt haar mond in de slobber tot BOVEN haar neusgaten hahah!
Nou je hebt weer wat om over na te denken zo met de kerst!
Fijne dagen !
Groet Meta.
http://www.rechtpaard.nl
Hoi Meta,
mijn "vaste dierentolk" is Nicole van diergesprek.nl.
Heb ik onlangs nog laten babbelen met Junior. Hij gaf wel onder andere aan een soort van winterdip te lijden en zich te vervelen nu de wei een en al modder ipv gras is. De sarcoides tintelden soms. En verder weet ik dat zijn fascia erg vastzitten en ja rechtrichten doen we al een paar keer per week. Hij krijgt myo fasciale release therapie, magneettherapie etc. Eigenlijk doen we alles wat ook maar mogelijkerwijs de paarden kan helpen.
Maar heel erg bedankt voor het snuffelen in al die bladen, moet je uren gekost hebben! Thanks!
JELLE!!!
Ik heb gezocht in BIT,Fryso,Paard en sport,Ros en....ik kan het niet meer vinden!Sorry!
Als je er voor open staat,kun je ook eens surfen naar;
http://www.telepathiemetdieren.nl of google naar: dieren aan het woord.
Wie weet kunnen zij je helderheid geven over jullie paard!
Nou..Sterkte ,ik ben benieuwd en geinteresseerd of jullie het probleem op kunnen lossen.
Ruiterlijke groeten Meta!
http://www.rechtpaard.nl
Hey Jelle!(Filosoof hahahaah!)
Nee,het was humoristisch bedoeld hoor,niet schamper!
In het blad Bit,las ik laatst ook een stukje over het stampen/schrapen met de voorbenen.
Het had te maken met het eten /voeren geloof ik!
Maar ik weet niet meer waar de klepel hangt....ik ga het voor je opzoeken oké?
i'll be back!
Vr gr Met@
ja lach maar! Het is op zich ook best grappig als het niet zo triest was dat we de oorzaak niet wisten, want hij is toch al een beetje een driftkikkertje en dat stampvoeten alsof ie boos is en zijn zin niet krijgt (net een verwend kind dat stampvoet en beteutert kijkt als het ergens beslist niet mee eens is). maar nu ben ik echt aan het antropomorferen ofzo ;-)
*******************************************
Of?!
Hij is aan het oefenen voor een leuke "kerst" Levade of spectaculaire Piaffe,maar durft nog niet echt!
Hahahahihihi!!! $;-) (Geintje...)
*******************************************
Hoi Meta,
dacht ik dus ook al eens aan...;-)
ik heb het ook een dierenarts gemaild, misschien dat die het weet.
Het lijkt er in elk geval wel op, of zijn we nu te antropomorfistisch of hoe schrijf je dat bezig haha?
Â
Â
Hey Jelle!
Misschien heeft je paard wel last van Restless Legs!
Voorzover dat ook bij dieren op kan treden....?!
Die zoeken we op!! hahah!
gr Met@
Hallo Meta,
Dank voor je reactie. Hij heeft geen mok of andere plekjes gelukkig. Had wel op 10 plekken sarcoides, huidkanker, maar die zijn nu zo goed als weg en hij had ze niet op de benen, anders had dat nog kunnen kriebelen, jeuken. Daar ik ook een paard met hoefkanker heb ben ik als de dood dat een paard iets aan een hoef krijgt, dus de hoefverzorging is bij mij uitstekend. minimaal 12 uur weidegang (nouja, in dit weer moddergang...), voor de wei en na de wei worden de hoeven helemaal schoongekrabt en geborsteld van onderen, de stal wordt elke dag helemaal uitgemest, daar blijft geen vochtig stro noch keuteltje meer in liggen.Â
Een fries die ik heb had vorig jaar en het jaar daarvoor ook veel last van mok en ook ik schoor de kootholtes om deze droog te houden. Hij staat nu op dezelfde plek als toen, en dit jaar heeft hij nergens last van vreemd genoeg en hoef ik ook niet te scheren. De externe omstandigheden zijn dus gelijk gebleven, misschien heeft hij inwendig meer weerstand gekregen...(?)...ben er blij mee in elk geval!
Hoi Jelle!
Ff controleren op mok /rap/schurft/schimmel/korstjes/wondjes vanaf de buik de gehele benen aftasten tot en met de kootholtes.
Tussendoor niet aan je neus krabben hoor ,sommige huidaandoeningen zijn op mensen overdraagbaar!
Ik heb een Fries met flinke sokken en dikke vacht aan de benen,als zij gaat stampen heeft het altijd te maken met mokplekjes.
Ik scheer in de winter haar benen en kootholtes,behalve de sokken,was ze daarna met betadineshampo,droog ze goed af en masseer ze dan in met babyolie.
Zijn er hardnekkige plekjes,dan smeer ik die dagelijks in met sudocréme.Het helpt goed en voldoet beter dan de hormoonhoudende lotions of Sebacil(zeer giftig!) van de veearts.
Want is je paard gevoelig voor mok ,dan zal het ooit weer opspelen bij langdurige nattige weersomstandigheden.
Het is ook van belang,dat je paard in een schone/droge stal cq land staat!
Rest nog het dagelijks uitkrabben van de hoeven,sommige paarden staan dagen lang op stal met "met mest gevulde"hoeven,een voedingsbodem voor bacteriën!
Succes Jelle,komt vast goed zo!
Nb:Alle vier de benen behandelen,ook als je maar 1 plekje vindt!
Vr Gr Met@







