De Nederlandse Edward D.D.W. uit het Belgische Helchteren is vrijgesproken van verwaarlozing van zijn drie paarden. Een maand geleden verscheen hij voor de rechter, nadat vertegenwoordigers van Dierwelzijn zijn dieren in verwaarloosde staat aantroffen in een weiland bij Geetbets.
Volgens D.D.W. lag de schuld bij de pensionhouders waar zijn paarden gestald stonden. Vanwege de afstand tussen Helchteren en Geetbets hadden de eigenaar en pensionhouders enkel via de e-mail contact. De rechter stelde D.D.W. in het gelijk. De twee pensionhouders, Kenny V. En Stefanie V.G. kwamen niet opdagen op de zitting. Zij hebben elk een boete opgelegd gekregen van 550 euro.
Bron: Horses / Nieuwsblad
Vond u dit een interessant artikel?
Dit artikel is geschreven door een van onze hardwerkende freelancers. Alle medewerkers van Horses.nl staan voor u klaar, dag en nacht om het laatste nieuws snel, vanzelfsprekend en nu nog gratis bij u te brengen. Want goede en onafhankelijke berichtgeving over alles wat er in de paardensport gebeurt snel uw op digitale scherm brengen, dat is onze passie! Maar dit kunnen we niet zonder uw steun en waardering.
Vindt u ook dat Horses.nl vrij toegankelijk moet blijven voor iedereen? Geen inlogscherm en extra clicks om uw favoriete nieuws te lezen? Transparant, open, deelbaar. Help ons om dit ook in de toekomst te kunnen waarborgen. Doneer en houd ons journalistieke platform vrij toegankelijk voor alle paardenliefhebbers!
Doneer nu
De boetes voor pensionstalhouders die paarden verwaarlozen zou veel hoger moeten zijn.
Een flinke boete en gevangenisstraf lijkt mij meer op zijn plaats.
Ik vind dat als je een eigen paard hebt je er tenminste een paar dagen in de week naartoe moet gaan. Als je dat niet kunt opbrengen gun het beestje dan aan iemand die er wel tijd voor heeft of neem een verzorgster/bijrijdster. En ga zelf op een manege rijden. Of helemaal niet meer.