Laatstgenoemde was reserve-jeugdkampioen op de fokdag in Kootwijk en stond eerste in haar groep jaarlingen op de CK in Leeuwarden eind oktober. De keuringsliefhebbers kunnen bieden op een Onne- en een Lolke-dochter. Een dochter van Tsjerk heeft een eerste premie op zak. Voor de fokker komt een sterdochter van Ulke in de veiling die drachtig is van verrichtingskampioen Jerke. Een driejarige sterdochter van Brandus is drachtig van dressuurhengst Jorn. Voor de liefhebbers van sport komt er een hengst van Brend, de dit jaar ster met een eerst premie geworden Nina ut de Mar (v. Onne) en sterhengst Minne (Beart x Fêde). De sterruinen Emiel en Freek worden in het span aangeboden. Alle te veilen paarden zijn klinisch gekeurd. De presentatie is vanaf 16.00 uur, de veiling begint om 19.00 uur.
Oud-fokdagkampioen Akky onder hamer in Kerstveiling
Stalhouderij Meijer heeft de kampioen van de fokdag in Vries van 2006, Akky fan ‘e Boskrânne (Heinse x Hearke), weten vast te leggen en het jaarling Tjits S. (Doaitsen x Leffert) voor de kerstveiling in Mariënheem op zaterdag 15 december.