Onderzoekers van Britse Universiteit van Exeter lieten donderdag weten dat mensen 5.500 jaar geleden al paarden gebruikten voor transport, melk en vlees. Dat is duizend jaar eerder dan tot nog toe werd gedacht.
Een team van archeologen ontdekte in Kazachstan bewijs van het vroege huiselijk gebruik van paarden. „De mensen aten deze, reden ze en melkten de dieren. Dat suggereert dat paarden zo vroeg al getemd werden”, aldus onderzoeksleider Alan Outram.
De tanden en botten die de onderzoekers vonden, hebben ze vergeleken met die van wilde paarden. De gevonden tanden hadden onder meer bitschade, wat erop duidt dat de dieren al bereden werden. Ook werden in oude potten resten van paardenmelk gevonden.
Bron: Horses.nl/ANP