Ga naar hoofdinhoud

KNHS zet belangrijkste wedstrijden op rij

De KNHS heeft een overzicht gepubliceerd van alle internationale evenementen en kampioenschappen in Nederland. Ook de internationale kampioenschappen zijn overzichtelijk in de lijst gezet met daarbij natuurlijk de Olympische Spelen in Tokyo. Alle paardensportliefhebbers kunnen de onderstaande data alvast in hun agenda zetten.

Internationale kampioenschappen

Olympische Spelen Tokio Japan
25 t/ 29 juli: Dressuur
31 juli t/m 3 augustus: Eventing
4 t/m 7 augustus: Springen

Paralympics Tokio Japan
27 t/m 31 augustus: Para-dressuur

Europese kampioenschappen
19 t/m 26 juli: EK Springen Children, Junioren en Young Riders (Vilamoura, Portugal)
15 t/m 19 juli: EK pony’s Springen, dressuur en eventing (Strzegom, Polen)
27 juli t/m 2 augustus: EK Eventing Junioren en Young Riders (Hartpury, Groot-Brittannië)
27 juli t/m 2 augustus: EK Eventing Junioren en Young Riders (Hartpury, Groot-Brittannië)
28 juli t/m 2 augustus: EK Voltige junioren (Flyinge, Zweden)
18 t/m 23 augustus: EK Dressuur U25 en Children (Budapest region – Pilisjászfalu, Hongarije)
24 t/m 30 augustus: EK Mennen Young Drivers, Junioren en Children (Lamotte Beuvron, Frankrijk)
25 t/m 27 september: EK Endurance Young Riders en Junioren (Vic, Spanje)

Wereldkampioenschappen
28 juli t/m 2 augustus: WK Voltige senioren (Flyinge, Zweden)
5 t/m 9 augustus: WK Jonge Dressuurpaarden (Verden, Duitsland)
6 t/m 9 augustus: WK Para-Mennen (Schildau, Duitsland)
31 augustus t/m 6 september: Wereldkampioenschap Vierspannen Kronenberg
3 t/m 6 september: WK Endurance (Pisa, San Rossore, Italië)
10 t/m 13 september: WK Jonge menpaarden (Mezohegyes, Hongarije)
17 t/m 20 september: WK Jonge springpaarden (Lanaken, België)
15 t/m 18 oktober: WK jonge Eventingpaarden (Le Lion d’Angers, Frankrijk)
21 t/m 26 oktober: WK Mennen enkelspannen (Pau, Frankrijk)

Internationale paardensportevenementen in Nederland

Januari
9 t/m 11 januari: IICH Groningen CSI2*, CSI1* (Zuidbroek)
16 t/m 19 januari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
23 t/m 26 januari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
23 t/m 26 januari: Jumping Amsterdam CSI5*-W, CDI-W en CSIU25-A (Amsterdam)
30 januari t/m 1 februari: Genemuiden CPEDI3*

Februari
6 t/m 9 februari: CSI De Peelbergen CSI3*, CSI1*, YH1* Winter Masters (Kronenberg)
20 t/m 23 februari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
27 februari t/m 1 maart: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Maart
12 t/m 15 maart: Indoor Brabant-The Dutch Masters CSI5*, CDI-W, CDI4* (’s-Hertogenbosch)
26 t/m 29 maart: CAI Exloo CAI2*-H1, CAI2*-H2, CAI2*-H4, CAI2*-P1, CAI2*-P2,
CAI2*-P4 (Exloo)
26 t/m 29 maart: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

April
3 t/m 4 april: Endurance Epe CEI1* 90, CEI2* 120 (Epe)
2 t/m 5 april: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
9 t/m 12 april: CSI De Peelbergen CSI3*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
10 t/m 12 april: North Holland Horse Trials CCI2*-L, CCI3*-L, CCI3*-S, CCIP2 (Oudkarspel)
16 t/m 19 april: Mennen De Peelbergen CAI3*-H1, CAI3*-H2, [CAI3*-H4 WCupQ] (Kronenberg)
20 t/m 22 april: Valkenswaard CSI2*, CSI1*, CSIYH1*
27 t/m 29 april: Valkenswaard CSI2*, CSI1*, CSIYH1*

Mei
1 t/m 3 mei: Grandorse Horse Trials CCI3*-L, CCI3*-S, CCI2*-L, CCI2*-S (Kronenberg)
1 t/m 3 mei: CVI Ermelo CVI3*, CVI2*, CVIJ2* (Ermelo)
8 t/m 9 mei: Dutch Endurance Festival, CEI3* 160 (08/05), CEI2* 120 (09/05), CEI2* 70+(2), CEI1* 80, CEIYJ2* 120 (09/05) (Ermelo)
11 t/m 13 mei: CSI Valkenswaard CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Valkenswaard)
13 t/m 17 mei: Jumping Schröder Tubbergen CSI1*, CSI2*, CSI3* (Tubbergen)
18 t/m 20 mei: CSI Valkenswaard CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Valkenswaard)
21 t/m 24 mei: CSI Eindhoven CSI1*, CSI3*, CSIYH1* (Eindhoven)
25 t/m 27 mei: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
27 t/m 31 mei: Dutch Youngster Festival CSIOCh NC-Y, CSIOJ NC-Y, CSIOP NC-Y, CSIOY NC-Y (Wierden)
27 t/m 31 mei: Renswoude Horse Trials CCI2*-L, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI4*-S (Renswoude)

Juni
3 t/m 7 juni: Outdoor Wierden CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Wierden)
11 t/m 14 juni: Internationale dressuur de Peelbergen CPEDI3* (Kronenberg)
11 t/m 14 juni: Outdoor CDI Exloo dressuur CDI3*, CDIY, CDIJ, CDICh-A, CDIP, CDIU25
18 t/m 21 juni: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
18 t/m 21 juni: CHIO Rotterdam CSIO5*, CSIYH1*, CDIO5*-NC, CDI3*, CDIU25
25 t/m 28 juni: CAI Beekbergen [CAI3*-H4 WCupQ], CAI3*-H2, CAI2*-H2 (Beekbergen)

Juli
1 t/m 5 juli: CSI Twente CSI4*, CSIO3*, CSI2*, CSI1*, CDI3* (Geesteren)
8 t/m 12 juli: Jumping de Driehoek CSI1*, CSI3* (Ommen)
9 t/m 12 juli: Oirschot CAI2*-P4, CAI2*-P2, CAI2*-P1
10 t/m 12 juli: CSI De Peelbergen CSIJ-A, CSICh-A, CSIP, CSIU25-A (Kronenberg)
15 t/m 19 juli: Driving Valkenswaard International CAIO4*-H4 WCupQ, CAI3*-H2 (Valkenswaard)
16 t/m 19 juli: CH De Wolden CSI2*, CSIYH1* (Zuidwolde)
17 t/m 19 juli: Eventing Emmeloord, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S (Emmeloord)
23 t/m 26 juli: CH De Wolden CSI2*, CSIYH1* (Zuidwolde)
27 t/m 29 juli: Longines Global Future Champions Young Horses/CSI2* (Valkenswaard)

Augustus
30 juli t/m 2 augustus: CSI de Peelbergen CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Kronenberg)
31 juli t/m 2 augustus: Longines Global Future Champions CSIU25, CSIY, CSIJ, CSICh, CSIP (Valkenswaard)
6 t/m 9 augustus: Dutch Open Eventing Masters CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI1*-Intro (Kronenberg)
20 t/m 23 augustus: Longines Global Champions Tour CSI5* LGCT – CSI5* – GCL – CSI2* – CSI1* – CSIYH1* CDI4* (Valkenswaard)
24 t/m 26 augustus: CSI de Peelbergen CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Kronenberg)
27 t/m 30 augustus: CSI Exloo CSI2*, CSI1*, CSIYH1*

September
31 augustus t/m 6 september: Wereldkampioenschap Vierspannen Kronenberg
3 t/m 6 september: CSI Exloo CSI2*, CSI1*
10 t/m 13 september: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
18 t/m 20 september: Achterhoeks Hippisch Festijn Eventing CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S en CCI-P1 (Varsseveld)

Oktober
1 t/m 4 oktober: Military Boekelo-Enschede CCIO4*-NC-L (Boekelo)
2 t/m 3 oktober: CEI2* 120, CEIYJ2* 120 Ermelo
5 t/m 7 oktober: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
12 t/m 14oktober: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
15 t/m 18 oktober: Jumping Zwolle CSI1*, CSI3*, YH1* (Zwolle)
21 t/m 24 oktober: Leeuwarden CSI3*, CSI1*
22 t/m 25 oktober: CDI Exloo CDI3*, CDIY, CDIJ, CDICh-A, CDIP, CDIU25
22 t/m 25 oktober: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
28 t/m 31 oktober: Indoor Wierden, Springen CSI2*, CSI1*, CSIYH1* (Wierden)

November
6 t/m 8 november: Jumping Indoor Maastricht CSI1*, CSI4*, CAI-W (Maastricht)
6 t/m 8 november: CSI de Peelbergen CSIJ-A, CSICh-A, CSIP, CSIU25-A (Kronenberg)
12 t/m 15 november: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
19 t/m 22 november: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
26 t/m 29 november: Jumping De Achterhoek Children, Junioren, pony’s en U25 (Lichtenvoorde)
27 november t/m 1 december: Jumping De Achterhoek CSI2*, CSI1* (Lichtenvoorde)

December
2 t/m 6 december: Jumping De Achterhoek CSI2*, CSI1* (Lichtenvoorde)
17 t/m 20 december: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Nederlandse kampioenschappen

18 april: NK Jachtpaarden (Ede)
23 t/m 26 april: NK Springen Senioren, Young Riders, Junioren, Children (Mierlo)
1 t/m 3 mei: NK Voltige Ermelo Senioren en Junioren
8 t/m 9 mei: NK Endurance (Ermelo)
28 t/m 31 mei: NK Dressuur en Para-dressuur Senioren, Young Riders, Junioren, Children (Ermelo)
(Datum volgt): NK Reining Senioren, Young Riders, Junioren
25 t/m 28 juni: NK Mennen Beekbergen Beekbergen
27 t/m 31 mei: NK Eventing Jeugd Young Riders en Junioren (Renswoude)
16 t/m 20 september: NK Enkelspan en tweespan Maasdijk
1 t/m 4 oktober: NK Eventing senioren CCI4*L (Boekelo-Enschede)

***
KNHS-kampioenschappen:
28 t/m 29 februari: Indoorkampioenschappen Dressuur pony’s klasse B t/m Z2 (Ermelo)
6 t/m 7 maart: Indoorkampioenschappen Dressuur paarden klasse B t/m ZZ-Licht (Ermelo)
20 t/m 21 maart: Indoorkampioenschappen Springen (Ermelo)
27 t/m 28 maart: Indoorkampioenschappen Springen (Ermelo)
16 t/m 17 mei: KNHS-Kampioenschap eventing pony’s Brabant Horse Trials Tilburg B,L,M,Z
29 t/m 31 mei: KNHS-kampioenschappen ZZ-Z en LT dressuur (Ermelo)
10 t/m 16 augustus: Hippiade (Ermelo)
7 t/m 9 augustus: KNHS Kampioenschap eventing paarden BB,B,L,M,Z SGW Geestmerambacht Langedijk (Oudkarspel)
18 t/m 20 september: KNHS-Kampioenschap CCI3*-S Hippisch Festijn Varsseveld (Varsseveld)

***

FEI Longines Wereldbekerwedstrijden springen 2020 West Europese League
9 t/m 12 januari: Longines CSI Bazel (Bazel, Zwitserland)
16 t/m 19 januari: Partner Pferd Leipzig (Leipzig, Duitsland)
23 t/m 26 januari: Jumping Amsterdam (Amsterdam)
6 t/m 9 februari: Jumping Bordeaux (Bordeaux, Frankrijk)
19 t/m 23 februari: Gothenburg Horse show (Göteborg, Zweden)
15 t/m 19 april: CSI-W Finale Las Vegas (USA)

Seizoen 2020/2021 West Europese League
14 t/m 18 oktober: CSI5*-W Oslo (Noorwegen)
22 t/m 25 oktober: CSI5*-W Helsinki (Finland)
28 oktober t/m 1 november: CSI5*-W Lyon (Frankrijk)
5 t/m 8 november: CSI5*-W Verona (Italië)
11 t/m 15 november: CSI5*-W German Masters Stuttgart (Duitsland)
26 november t/m 29 november: CSI5*-W Madrid (Spanje)
11 t/m 13 december: CSI5*-W La Coruña (Spanje)
15 t/m 21 december: CSI5*-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CSI5*-W Jumping Mechelen (België)

***

FEI Longines Wereldbekerwedstrijden dressuur 2020 West Europese League
23 t/m 26 januari: CDI-W Jumping Amsterdam (Amsterdam)
13 t/m 16 februari: CDI-W VR Classics Neumunster (Neumünster, Duitsland)
19 t/m 23 februari: CDI-W Gothenburg Horse show (Göteborg, Zweden)
12 t/m 15 maart: CDI-W The Dutch Masters Indoor Brabant (’s-Hertogenbosch)
15 t/m 19 april: CSI-W Finale Las Vegas (USA)

Seizoen 2020/2021 West Europese League
14 t/m 18 oktober: CDI-W Herning (Denemarken)
29 t/m 30 oktober: CDI-W Lyon (Frankrijk)
11 t/m 15 november: CDI-W Stuttgart (Duitsland)
26 t/m 29 november: CDI-W Madrid (Spanje)
4 t/m 8 december: CDI-W Salzburg Arena Messezentrum (Oostenrijk)
15 t/m 21 december: CDI-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CDI-W Mechelen (België)

***
FEI Wereldbekerwedstrijden vierspannen 2020
16 t/m 19 januari: CAI-W Partner Pferd Leipzig (Leipzig, Duitsland)
7 t/m 9 februari: Finale Jumping Bordeaux (Bordeaux, Frankrijk)

Seizoen 2020/2021
28 oktober t/m 1 november: CAI-W Lyon (Frankrijk)
6 t/m 8 november: CAI-W Maastricht
11 t/m 15 november: CAI-W Stuttgart (Duitsland)
26 t/m 29 november: CAI-W Stockholm (Zweden)
26 t/m 29 november: CAI-W Budapest (Hongarije)
10 t/m 13 december: CAI-W Geneve (Zwitserland)
15 t/m 21 december: CAI-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CAI-W Jumping Mechelen (België)

FEI World Cup Qualifier wedstrijden mennen
16 t/m 19 april: CAI3*-H4 WCupQ Internationale Menwedstrijden Kronenberg
30 april t/m 4 mei: CAIO4*-H4 WCupQ Mezohegyes
13 t/m 17 mei: CAIO4*-H4 WCupQ Royal Windsor Horseshow (Groot-Brittannië)
2 t/m 7 juni: CAIO4*-H4 WCupQ CHIO Aken (Duitsland)
18 t/m 21 juni: CAI3*-H4 WCupQ Mélikút (Hongarije)
25 t/m 28 juni: CAI3*-H4 WCupQ Paardenspektakel Beekbergen
2 t/m 7 juli: CAI3*-H4 WCupQ Nebanice (Tsjechië)
15 t/m 19 juli: CAI3*-H4 WCupQ Driving Valkenswaard International
30 juli t/m 2 augustus: CAI3*-H4 WCupQ Lähden (Duitsland)
13 t/m 16 augustus: CAI3*-H4 WCupQ Donaueschingen (Duitsland)
24 t/m 27 september: CAI3*-H4 WCupQ Pisecne nad Dyji (Tsjechië)

***
FEI Longines Nations Cup Springen 2020 Divisie 1
14 t/m 17 mei: CSIO5* La Baule (Frankrijk)
21 mei t/m 24 mei: CSIO5* St Gallen (Zwitserland)
11 t/m 14 juni: CSIO5* Sopot (Polen)
18 t/m 21 juni: CHIO Rotterdam
9 t/m 12 juli: Falsterbo Horse Show (Zweden)
15 t/m 17 juli: CSIO5* Dublin Horse Show (Ierland)
23 t/m 26 juli: Royal International Horse Show Hickstead (Groot-Brittannië)
1 t/m 4 oktober: CSIO5*-NC finale (Barcelona)

Overige Nations Cup Springen 2020
2 t/m 7 juni: CHIO Aachen (Duitsland)
9 t/m 13 september: CSIO5*-NC Calgary, Spruce Meadows (Canada)

***

FEI Nations cup dressuur 2020
14 t/m 17 mei: CDIO5*-NC Compiegne (Frankrijk)
20 t/m 24 mei: CDIO4*-NC Uggerhalne (Denemarken)
18 t/m 21 juni: CHIO Rotterdam
9 t/m 12 juli: CDIO5*-NC Falsterbo (Zweden)

***

FEI Nations cup eventing 2020
23 t/m 26 april: CCIO4*-NC-S Ballindenisk (Ierland)
21 t/m 24 mei: CCIO4*-NC-S Houghton Hall (Groot-Brittannië)
11 t/m 14 juni: CCIO4*-NC-S Pratoni del Vivaro (Italië)
2 t/m 5 juli: CCIO4*-NC-S Strzegom (Polen)
11 t/m 16 augustus: CCIO4*-NC-S Le Pin au Haras (Frankrijk)
10 t/m 13 september: CCIO4*-NC-S Waregem (België)
1 t/m 4 oktober: CCIO4*-NC-L Finale Boekelo (Nederland)

***

Eventing CCI5*-L
6 t/m 10 mei: Badminton Horse Trials (Groot-Brittannië)
18 t/m 21 juni: CCI5* Luhmühlen (Duitsland)
3 t/m 6 september: Burghley Horse Trials (Groot-Brittannië)
22 t/m 25 oktober: CCI5* Pau (Frankrijk)

***

KNHS competities

KNHS-Anemone Horse Trucks Greenpoint Cup 2020
27 december 2019 – Nieuw en St. Joosland (De Kroo)
11 januari 2020 – Tolbert (RV Annen)
22 februari 2020 – De Meern (RV De Voornruiters)
21 maart 2020 – Locatie nader te bepalen (in het zuiden van Nederland)*
25 april 2020 – Geesteren (RV Sint Joris)
9 mei 2020 – Oud-Beijerland (RV Oud-Beijerland)
27 juni 2020 (Finale) – Exloo (Hippisch Centrum Exloo)

KNHS-Felix Hippisch Cup 2020
Zaterdag 28 december 2019 – Nieuw en St. Joosland (De Kroo)
Vrijdag 10 januari 2020 – Tolbert (RV Annen)
Zaterdag 22 februari 2020 – De Meern (RV De Voornruiters)
Zaterdag 21 maart 2020 – Schijndel (nog onder voorbehoud)
Zaterdag 25 april 2020 – Geesteren (RV Sint Joris)
Zaterdag 9 mei 2020 – Oud-Beijerland (RV Oud-Beijerland)
Zaterdag 27 juni 2020 (Finale) – Exloo (Hippisch Centrum Exloo)

KNHS-Witte Van Moort Para Dressuur Trophy
Cyclus 1
30 november 2019 Genemuiden (RV. Zwartewaterruiters)
24 december 2019 Hellendoorn (RV. Hertruiters)
Kwalificatiewedstrijd 24 januari 2020 Jumping Amsterdam

Cyclus 2
22 februari Beuningen 2020 (RV. La Grande)
7 maart Berkel-Enschot 2020 (RV. Cavalieren)
Kwalificatiewedstrijd donderdag 12 maart 2020 Indoor Brabant

Finale: ntb

KNHS Topsport Jeugdcompetitie 2020 springen
12 januari Bunschoten
26 januari Lichtenvoorde
8 februari Exloo
23 februari Wierden
7 maart Kronenberg
14 maart ‘s-Hertogenbosch Finale Pony’s/Children
15 maart ‘s-Hertogenbosch Finale Young Riders/Junioren

KNHS-Hartog Lucerne Trophy
12 januari Bunschoten
19 januari De Mortel
8 februari Exloo
23 februari Wierden
18 april Geesteren Ov.
10 mei Schijndel
23 mei Oudkarspel
7 juni Delft
20 juni Almelo FINALE

Bron: KNHS

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Lees ook