“Ik ben ontzettend nieuwsgierig”, vertelt Adelinde Cornelissen die zelf ook Friese paarden opleidde voor de sport, maar nog nooit eerder Friese paarden beoordeelde. “Ik weet dat er op dit moment een aantal talentvolle Friese paarden rondlopen die de potentie lijken te hebben voor het allerhoogste niveau.”
Eisen niet bijstellen
Cornelissen gaat blanco naar Haskerhorne. “Een goed dressuurpaard heeft voor mij drie goede gangen en kan ook goed in balans blijven bij het schakelen. Die eisen ga ik niet lager of anders stellen omdat het toevallig Friese paarden zijn.”
Programma
Het programma van het Europees kampioenschap is uitgebreid met op woensdag de 4-jarige paarden en op donderdag de 5-jarige paarden. Vrijdag is het de beurt aan de 6- en 7-jarige paarden en zaterdag staan de kleine finales en de Subtop op het programma. Zondag komen de beste combinaties van de dagen ervoor terug voor de grote finale.
Bron: Horses.nl/Phryso