Nederlandse fokster wint Frans veulenkampioenschap met kruising

Nederlandse fokster wint Frans veulenkampioenschap met kruising featured image
Secret (v. Sezuan) - Foto: Equitaris/Sabine Wegener

Het hengstveulen Rumi de St Jean (v. Secret) van de in Frankrijk wonende Nederlandse fokster Christine Nevejan is afgelopen weekeinde in Le Mans kampioen geworden op de Franse nationale veulenkeuring. Het kruisingsproduct van Secret uit een Lusitano-moeder kwam als winnaar uit de bus met een 10 voor draf en een 9,5 voor galop.

Christine Nevejan fokt al lange tijd Lusitano’s op haar stoeterij Elevage Saint Jean. Zij neemt sinds twee jaar deel aan de KWPN-pilot, waarin veulens van Iberische merries en dressuurgericht gefokte warmbloedhengsten een KWPN register A-papier krijgen.

Elevage Saint Jean

Twee merrieveulens van Elevage Saint Jean werden daarnaast als 4e (v. For Romance) en 6e (v. Secret) geplaatst. Deze drie veulens waren de enige kruisingen die zich voor dit nationaal kampioenschap gekwalificeerd hadden.

Bron: Horses.nl/persbericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant