Ga naar hoofdinhoud

KWPN-fokker en paardenman Jans Haandrikman overleden

Jans Haandrikman met zijn zoon Bert.

Jans Haandrikman, Fokker van het Jaar KWPN Drenthe 2014, is op 1 januari 2025 op 81-jarige leeftijd overleden. Jans Haandrikman staat onder andere te boek als fokker van het internationale Grand Prix-paard Winston (v. Heartbreaker) en Grand Prix-winnaar Eurocommerce Milano (v. Indorado).

Jans Haandrikman begon zijn fokkerij in de jaren ’80 met de Jongleur-dochter Tilda. Uit deze merrielijn fokte hij Winston, die dankzij goede prestaties met Mariëlle van Geel-Schröder op onder andere CH De Wolden werd uitgenodigd om deel te nemen aan de Spruce Meadows. Door bemiddeling van Johan Heins en Beezie Madden ging hij in Amerikaanse handen over. Uit dezelfde moederlijn fokte Jans Haandrikman Zorianda (v. Indorado), die met Bianca Schoenmakers op internationaal 1,50m-niveau actief was.

Ook Eurocommerce Milano, die met Gerco Schröder de Grand Prix’ van onder andere Barcelona en Outdoor Gelderland won, komt uit de fokkerij van Jans Haandrikman. Hij fokte daarnaast nog vele internationale springpaarden, maar ook een aantal internationale dressuurpaarden en zelfs enkele internationale eventingpaarden.

Bron: KWPN Regio Drenthe

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Grandorado TN levert veilingtopper bij Youhorse.auction

Ponyforum: 45.000 euro voor dressuurpony Dating Delight

Grand Prix-paard Hexagon’s Innuendo verkocht

Na twee ‘bekertjes’ is er weer een echte Oregon Wisselbokaal om door te geven

Nieuwe FEI vaccinatie module geeft nog problemen

Wout Jan van der Schans: ‘Ik houd van duidelijkheid en wil geen sprookjes vertellen’

Hengsten in sportprogramma maken meeste indruk op KWPN Stallion Show 2025

KWPN dressuurfokkerij ontwikkelt zich verder door naar de sport

Kevin Jochems en Flying Jackie uit elkaar