Veiling Holstein: 155.000 euro voor kampioen, twee naar Nederland

Cadilo (v. Casall) - Foto: Tanja Becker/Equitaris.de

De kersverse kampioen van de Holsteiner hengstenkeuring, de Casall-zoon Cadilo (cat.nr 19), heeft voor 155.000 euro een nieuwe eigenaar gevonden. Het bieden leek even te blijven steken bij 110.000 euro, maar uiteindelijk werd de hengst verkocht voor 155.000 euro. Het winnende bod werd telefonisch gedaan vanuit Italië.

De reservekampioen van de Hengstenkeuring, de zwarte parel Colcannon (cat.nr 34), een zoon van Cornet Obolensky verwisselde eveneens voor meer dan 100.000 euro van eigenaar. Het winnende bod van 135.000 euro kwam van Hengststation Hell en daarmee bleef de hengst in Duitse handen.

Over de ton

Over de ton ging ook cat.nr 36 Coquetto (Cornet Obolensky x Casquetto) met 115.000 euro. Hij blijft ook in Duitsland. De andere twee Cornets brachten 50.000 euro en 70.000 euro op, waarmee de vier goedgekeurde Cornets in Holstein voor gemiddeld 92.000 euro van eigenaar wisselden.

Gemiddeld bijna 68.000 euro

De 18 goedgekeurde hengsten kwamen gemiddeld op bijna 68.000 euro (67.888,89). De 27 niet-goedgekeurde hengsten brachten in Holstein gemiddeld 21.222,22 euro op. Duurste niet-goedgekeurde hengst was met 62.000 euro cat.nr 4 Cardello (Cascadello I x Cartani).

Twee niet goedgekeurde hengsten naar Nederland

Nederlanders sloegen toe in de veiling voor niet-goedgekeurde hengsten. Twee in Holstein afgewezen hengsten komen naar Nederland. Het gaat daarbij om cat.nr 11 Cloud (Caracho x Lansing) voor 23.000 euro en cat.nr 20 Cabas (Casall x Corrado I) voor 21.000 euro.

Holsteiner Verband

De tweede reservekampioen Keaton (v. Kannan) kwam niet in de veiling en gaat naar het Holsteiner Verband, net zoals de Belgisch gefokte Corfu de la Vie (v. Cumano.

Resultaat goedgekeurde hengsten

Resultaat niet-goedgekeurde hengsten

Bron: Horses.nl