Hoe heeft dat nu zo ver kunnen komen? Een stamboek dat vijf jaar geleden nog het honderdjarig bestaan vierde en de K van Koninklijk mag voeren! Een stamboek met een rijke trekpaardhistorie, waar de Haflingers vanaf het moment dat zij in Nederland kwamen – 1961 – aan zijn toegevoegd, maar dat duidelijk niet met de tijd is meegegaan. De autoritaire beleidsvoering heeft mij altijd verbaasd. Door een structuur waarbij inspraak en transparantie ver te zoeken waren en de conservatieve houding vanuit de leiding was het altijd al erg moeilijk om vernieuwingen door te voeren. Veel goedwillende mensen zijn al met de staart tussen de benen opgestapt.
Lees de hele column op www.paardenkrant.nl (alleen voor abonnees)
De gehele paarden sector moet dit voorkomen, omdat het de eerste opstap is om de paarden-fokkerij en -sport de das om te doen. Binnen het ministerie van LNV zitten mensen, die geen idee hebben van paardensport en fokken van paarden, en dit als kwellerij zien. Het liefst zien deze mensen, dat paardensport verboden wordt. Deze mensen weten niet welke goede naam het Nederlandse trekpaard internationaal heeft. Tot in Japan staat ons trekpaard goed bekend. Het predicaat Koninklijk heeft dit stamboom niet voor niets gekregen. Dit wordt nu door deze mensen in twijfel getrokken.
Wat mij al langer verbaast, is het feit dat er nog steeds foto’s van gecoupeerde paarden worden geplaatst bij de verslaglegging van de keuringen van het KVTH. Ik snap dat er verslag gedaan wordt, maar ik persoonlijk zou er dan voor kiezen om foto’s te plaatsen van die paarden die bovenaan komen te staan en die COMPLEET (dus inclusief staart) zijn. De anderen worden wel vermeld, maar niet getoond.
Heb in september genoten van de Warendorfer Hengstparade waarbij een ruime vertegenwoordiging van koudbloeden met prachtige dikke staarten voorbij kwam.