Ga naar hoofdinhoud

Prinses Haya werd zwaar mishandeld en krijgt voogdij over kinderen 

Prinses Haya. Foto: FEI/Germain Arias-Schreiber

De voormalige FEI-voorzitter prinses Haya heeft de voogdijzaak tegen haar ex-man sjeik Mohammed bin Rashid, de emir van Dubai, gewonnen. Een Britse rechter oordeelde vandaag dat de sjeik zijn toenmalige vrouw zwaar mishandeld heeft en dat de voogdij over de kinderen naar haar moet. 

De 45-jarige prinses Haya, een halfzus van de Jordaanse koning Abdullah, trouwde in 2004 met de heerser van Dubai. Ze hebben twee kinderen, over wie Haya de voorlopige voogdij al had. Haya vluchtte naar Londen, onder meer vanwege het extreme huiselijke geweld dat sjeik Mohammed gebruikte. 

650 miljoen euro schadevergoeding

Eerder werd al duidelijk dat Mohammed bin Rashid zijn ex-vrouw zo’n 650 miljoen euro schadevergoeding moet betalen. 

Bron: Horses.nl/Reuters

3 reacties op “Prinses Haya werd zwaar mishandeld en krijgt voogdij over kinderen 

  • Laten we hopen dat ze dit gigantische bedrag gaat inzetten om vrouwen in haar thuisland – ook juridisch – bij te staan. Ze is niet de eerste en zeker niet de laatste.
    In de Arabische wereld is een vrouw nog steeds (bijna) niets waard.
    Daar sturen we dus ook ons geld heen :-((.

  • A. van Gerven

    Dit bedrag is een schijntje voor zo een vermogend iemand, jammer dat ze hem niet ook wat lijfstraffen kunnen geven !!

  • jan jonas

    Mooi dat ze deze rechtszaak heeft gewonnen. Of deze uitspraak het alleen maar vrouwen sterkt die in de zelfde positie in het midden oosten zitten, betwijfel ik. Zolang plaatselijke wetten niet veranderen blijft de vrouw ondergeschikt en is minder waard dan een goede Drommedaris. Geld is makkelijk maar maakt geen indruk, wel status.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Van Dijks Royal Indy VD gaat Radio Gaga achterna: ook naar Alice Tarjan

Zes dressuurhengsten en Gelderse aanwezig op eerste zadelpresentatie VO 2025

Fokkerssucces in Equisport Cup: Volle broer en zus bovenaan

Deelnemers Lichte Tour Jumping Amsterdam bekend

Imke Schellekens: ‘Ik ben mijn dromen aan het uitvogelen’

Amsterdamse zege veranderde het leven van Wiljan Laarakkers

Wist je dat paarden ‘hindgut fermenteerders’ zijn?

Van Liere met Hartsuijker naar Amsterdam en Minderhoud met Taminiau

Hoogwaardige fokmerries, beloftevolle jonge paarden en exclusieve embryo’s bij Paardenveilingonline