Fiona Elliott kocht ‘Art’, zoals Cooley Rorkes Drift wordt genoemd, in 2010 en Jonty Evens heeft hem vanaf zijn zesde mee in de eventingsport. Het paar heeft sindsdien veel successen behaald met als hoogtepunt de negende plaats op de Spelen van Rio. Dit jaar liep de elfjarige Ier onder Evans in Badminton naar een 20ste plaats. Een weigering in de cross hield het duo uit de top van het klassement.
Successen niet onopgemerkt gebleven
“De successen die Art en ik hebben behaald, zijn niet ongemerkt gebleven. De eigenaren van het paard hebben al enorme aanbiedingen gehad om het paard te verkopen. Zijn eigenaren zijn een jong stel en ik kan begrijpen dat ze een goed bod een keer accepteren,” vertelt Evans aan Eventing Nation. “Maar je kunt je voorstellen dat het verkopen van mijn beste vriend nooit in mijn hoofd opkwam en ik wil zo een oplossing vinden om hem te behouden.”
Geselecteerd voor EK
Jonty Evans en Art zijn geselecteerd voor de Europese kampioenschappen in Strzegom, in september. Via crowdfunding hoopt Evans de 550.000 Pond te vergaren om het paard te kunnen blijven rijden en de trip naar Polen te kunnen maken. Met de elfjarige zoon van Courage II wil Evans vervolgens proberen een ticket naar de wereldruiterspelen in Tryon te bemachtigen.
Bron Eventing Nation/Paardenkrant-Horses.nl