De collectie springpaarden werd sterk afgetrapt door een fijne zoon van de in Nederland gefokte A La Carte NRW (cat.nr 51). Gevolgd door de over veel vermogen beschikkende cat.nr 52 (v. Arpeggio). Voor de heel vlug van de grond springende Check In-zoon cat.nr 55 werd geapplaudisseerd.
Dat gold ook voor de zonen van Comme Il Faut. De zoon van Ratina Z liet vijf zonen zien, die allen bovengemiddeld sprongen. De kleine, zeer athletische in Nederland gefokte cat.nr 59 (mv. Libero H, fokker: Roy Veltmaat, Lemelerveld) kreeg als enige zoon geen dekbrevet.
De opvallendste Comme Il Faut was cat.nr 60, die met Pontifex en Potsdam dubbel het waardevolle bloed van Polydor voert. De Nederlands gefokte Cordess (v. Clinton) leverde een goedgekeurde zoon met cat.nr 64, die interessant gefokt is met dubbel het bloed van Clinton en Heartbreaker (via moedersvader Cristallo I), gevolgd door een volbloedmerrie.
De door E. Vriend uit Ruinen gefokte cat.nr 66 (v. Dantos HBC) is een mooie en goed bewegende hengst, die netjes sprong. In Nederland werd ook cat.nr 67 (v. Darco) gefokt, die qua model tien jaar terug in de tijd gaat maar topsprongen liet zien. Hij werd geboren bij X.J.M. van Heertum uit Liempde. Goede sprongen toonde ook cat.nr 71 (v. Gavi).
Cat.nr 72 (v. Hermes de Lux) – gisteren één van de meest besproken hengsten – kon het niet helemaal waarmaken over het hout. Hij sprong goed, maar behoorde niet tot de toppers. Ook hij kreeg een dekbrevet.
Topsprongen werden wel gemaakt door cat.nr 79 (v. Stakkato Gold), die Cornet Obolensky als moedersvader heeft. Overigens had Cornet Obolensky zelf geen enkele directe zoon op de keuring in Münster-Handorf, wel verscheen hij tien keer in de tweede of derde generatie in de pedigrees van de hengsten.
Tot slot werd ook de complete cat.nr 80 (v. Van Gogh) goedgekeurd. Hij werd gefokt door J.J. van der Sar uit Hoge Hexel.
Morgen wordt bekend gemaakt welke hengsten een premie ontvangen, gevolgd door de kampioensring. De keuring wordt traditiegetrouw afgesloten met de veiling.

