Het laatste jaar bij de young riders had voor Kim Hoogenraat niet beter kunnen verlopen. Met de Ukato-zoon beleefde de amazone een bijzonder succesvol seizoen, dat in april begon met het behalen van de kampioenstitel op het NK in Mierlo. Na deze prestatie volgde er onder andere de overwinning in de Grote Prijs van Opglabbeek en een dubbel foutloze ronde in de landenwedstrijd in Wierden.
Vorm
Op het EK voor young riders in Samorin deze maand bewezen Kim en Caesar wederom tot de beste te behoren door als vierde te eindigen in een groot en sterk deelnemersveld. Met onder andere een dubbel foutloze omloop in de afsluitende individuele proef bewees deze combinatie de vorm waarin zij dit seizoen verkeerden.
Pupil Beerbaum
De kwaliteiten en constante prestaties van Caesar bleven niet onopgemerkt. De Ukato-zoon werd deze week verkocht en zal hij onder het zadel komen van een 38-jarige amazone uit Venezuela die traint bij het echtpaar Markus en Meredith Beerbaum.
Interessant gefokt
Caesar werd geboren in de stallen van Egbert Schep, die uit moeder Orindy (Goodwill x Tangelo XX), reeds meerdere succesvolle paarden fokte. De combinatie met Ukato is steeds succesvol gebleken want ook de Ukato-nazaten Damokles en Erindy, lopen zeer succesvol op 1.45 niveau in de USA.
In combinatie met Quidam’s Rubin fokte Schep uit moeder Orindy de merries Aquida en Borindy die zeer succesvol zijn in respectievelijk Panama en de USA. Hoewel moeder Orindy deze winter is overleden heeft Schep uit Orindy en haar nafok nog een aantal talentvolle jonge paarden in de opfok.
Klik
Als 7-jarige bracht Schep zijn talentvolle Caesar onder bij Kim Hoogenraat die van het begin af aan een klik had met de zwarte ruin en hem onder leiding van vader Edwin rustig opleidde tot het hoogste niveau. Hoewel het de amazone haar toppaard ziet vertrekken zit ze niet zonder opvolgers. Naast enkele jonge talenten heeft Hoogenraat in de 9-jarige merrie Donatella L’espoir (v. Quasimodo Z) een waardige opvolger.
Bron: Facebook

