Enkele weken geleden had het paard een verdikking op het linkerachterbeen nadat er tijdens het vervoer op weg naar wedstrijd plotseling een noodstop gemaakt moest worden. Na onderzoek bleek er een peesbeschadiging te zijn die geopereerd moest worden voor optimaal herstel.
De 17-jarige Grandioso moet 6 weken revalideren van de operatie. In juli zal er in overleg met de artsen besloten worden of hij fit genoeg is voor deelname aan de Spelen. Mocht dit niet zo zijn dan mag hij met pensioen, aldus eigenaresse Kim Boyer.
In 2012 deden Jose Daniel Martin Dockx en Grandioso ook mee aan de Olympische Spelen in Londen. In 2014 aan de Wereldruiterspelen in Frankrijk en in 2013 en in 2015 aan de EK. De meest recente overwinning van het duo was in Madrid afgelopen november in zowel de Grand Prix als de Freestyle.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl/dressage-news.com
