Vier paarden en een hangbuikzwijn zijn door een 75-jarige inwoner van Augustinusga verwaarloosd. Medewerkers van de Nieuwe Voedsel- en Warenautoriteit en de dierenpolitie namen daarom afgelopen donderdag de dieren in beslag.
In december werden bij deze man ook al diverse dieren in beslag genomen.
Tegen de verdachte wordt ook nu weer proces-verbaal opgemaakt. De dieren zijn overgebracht naar een locatie waar ze wel de nodige verzorging krijgen.
Bron: Horses/ Politie

Het is zeker goed dat deze dieren in beslag zijn genomen en op een andere plaats wel goed verzorgd worden. Toch twijfel ik aan de dierenbescherming en dierenpolitie. Wat dit geval betreft moeten zij ervoor zorgen dat zo iemand nooit meer dieren mag hebben, nog geen goudvis meer! Personen die zo met dieren omgaan vormen ook een ernstige bedreiging voor andere mensen! Het zijn in mijn ogen criminelen! Maar het komt ook vaak genoeg voor dat er alleen een waarschuwing uitgedeeld wordt of een verzoek om nu toch echt hooi te gaan voeren of een hoefsmid erbij te halen. Komen deze instanties dan na een aantal weken/maanden terug en er is nog niets veranderd,dan wil dat zeggen dat de dieren nog weken/ maanden zonder verzorging zijn geweest wat dus resulteerd in een nog langer durende lijdensweg! Er word dus ook vaak veel te laat ingegrepen met als resultaat dat er dan nopg maar een ding gedaan kan worden en dat is inslapen! Zij moeten dus veel sneller en doelgerichter in actie komen! Daar komt nog bij dat er veel strengere straffen op moeten staan. Met name een fikse gevangenisstraf. Hiervoor ben ik zeker bereid meer belasting te betalen! En met mij nog vele andere landgenoten!