Het Hof van Beroep in Brussel bevestigde gisteren een eerdere beslissing van de Belgische mededingingsautoriteit waardoor de Global Champions League 2016 van start kan gaan in een nieuwe vorm. Het oordeel van het hof betekent dat ruiters de vrijheid hebben om in teams op de prestigieuze en met hoge geldprijzen gedoteerde wedstrijdenserie te starten.
In het revolutionaire nieuwe format van de Global Champions League 2016 kan het publiek het komende jaar op vijftien locaties genieten van de absolute wereldtop. De springruiters zullen als teams de strijd met elkaar aangaan.
In juni van dit jaar diende de GCL een klacht in bij het Hof dat de FEI het EU-mededingingsrecht schond door een zogenaamde ‘exclusiviteitsclausule’ te gebruiken om te voorkomen dat ruiters en paarden op wedstrijden starten die niet zijn goedgekeurd door de FEI. Het Hof oordeelde gisteren dat de FEI onvoldoende bewijs kon leveren om de exclusiviteitsclausule in stand te houden, het zou geen ernstige en onherstelbare schade aan de federatie opleveren.
Bron Horses/Persbericht GCT
