De subtopwedstrijd in Marum werd zoals jaarlijks op gras verreden. De bodems lagen er goed bij. “Ik heb er in ieder geval heel fijn gereden!”, vertelt winnares van het ZZ-Zwaar, Ellen Wynia, blij. “Vooral de eerste proef liep Chakakahn heel fijn. De tweede proef kakte hij wat in. Daar heeft hij wel vaker wat last van. Ik vond vooral mijn eerste proef een hele fijne, vloeiende proef, de tweede proef moest ik er harder aan werken. Op de startlijsten stond het er zo op dat er twintig minuten tussen de eerste en tweede proef zaten, maar in de praktijk bleek dat het meteen achter elkaar doorging en dat is iets minder voordelig voor Chaka. Hij heeft er wel baat bij als hij tussen de proeven even kan bijkomen en even met een lange teugel rustig kan rondstappen.” Na vandaag heeft Wynia de punten voor de Lichte Tour op zak, maar ze denkt nog niet direct aan de overstap.”Daarvoor wil ik eerst nog wat meer de puntjes op de i. Zo moeten de pirouettes in de proef nog beter en eigenlijk moet dat inkakken in de tweede proef ook niet. De series zitten er al goed bevestigd op, daar scoren we nu ook al achten op en dat vindt Chaka ook leuk om te doen, maar ik pak eerst nog wat wedstrijden mee in het ZZ-Zwaar om ervaring op te doen. Dit is allemaal nieuw voor mij. Ik wil ook graag nog aan de selectiewedstrijden meedoen en dan wil ik ergens in de loop van dit jaar de overstap gaan maken, want dat is toch wel mijn doel om ergens augustus Lichte Tour te gaan starten. Misschien is het concours in Groningen tijdens het Gronings Ontzet een mooi moment, vorig jaar zijn we toen voor het eerst ZZ-Zwaar gestart.”
Met een score van net geen 70% was Wynia de absolute uitschieter in het ZZ-Zwaar. Joyce Haaijer-Van der Meulen werd in deze proef tweede met haar Horses2Fly Tialda H. (v. Jasper 366) met 64,43%. Britt Muis werd derde met It’s Britts Valkenier (v. Krack C) met 62%. In de tweede proef bezette Mirjam Drenth met haar Flo-Joe (v. Florencio) een tweede positie achter Wynia (63,57%). Laura Zwart en Bingo werden hier derde met 61,64%.
Van Es overall hoogste score
In de Prix St. Georges ging Bennie van Es met de overwinning aan de haal. Hij stuurde de hete Maurits van Nassau naar een winnende score van 65,2%. Hiermee liet hij Susan Bouwman met Minne van de Egberdinahoeve (64,74%) en Stephanie Berends met Sipko’s Cassanova (v. Larino) en Marjolein Noppert met Socrates, beide 63,49%, achter zich. Jurylid Hergen van Hall: “Ik had eigenlijk Stephanie Berends bovenaan. Ze had wat foutjes in galop en de aanleuning mag nog constanter en links en rechts mag meer gelijk, maar zij reed er echt aan met het heel veel expressie. Echt goed. Bennie reed er ook goed aan hoor. Hij pakt overal de punten waar hij ze pakken kan. De stap kost gewoon punten, maar daarentegen heeft hij hele mooie pirouettes en draaft Maurits super stoer. Bennie bereidt elke oefening van begin tot eind voor en werkt dit mooi af en heeft daarbij in de grijze zones zijn paard er super aan staan, hij draaft bijvoorbeeld super stoer en gedragen over de korte zijdes. In de series bijvoorbeeld wordt Maurits soms nog wat strak en wat gespannen waardoor hij wat kort in de hals wordt en er iets sprongverlies is, maar dan rijdt hij wel weer een hele mooie grote wissel waardoor hij toch weer zijn punten pakt. Zo komt hij overall toch op de hoogste score.”
Tweemaal Van Deventer
In de Intermédiaire I ging Jean van Deventer aan de leiding met Lex oet oale Kloosterveen. Annet Koning-Van der Velde werd tweede met Sebastiaan R met 64,93% en Stephanie Berends werd nu weer derde, ditmaal met Sipko’s Armani (v. Tchaikovsky) (64,61%). Van Deventer werd ook nog een keer vierde, nu met Jesse R (v. Brandus 345).
Bron: Paardenkrant-Horses.nl
