Nederlands team children eindigt buiten top tien op EK

Nederlands team children eindigt buiten top tien op EK featured image
Het childrenteam behoorde gistermiddag net niet bij de top tien, die in de laatste ronde van de landenwedstrijd voor plaatsing mochten rijden. Op de Europese kampioenschappen springen voor de jeugd in Wiener Neustadt klasseerde de ploeg van bondscoach Luc Steeghs zich uiteindelijk als dertiende van de 21 landen.

“Van te voren was de schatting dat we met dit team net tegen de top aanzaten qua niveau en dat klopte”, vertelt de bondscoach. Veel landen zijn al langer bezig met de childrenrubrieken, onze deelnemers missen daarin wat ervaring en dat zagen we hier terug. We zijn met een sterk team afgereisd en ze hebben geweldig gereden. Natuurlijk is er in het begin een beetje spanning, maar ze hebben goed gestreden”.

Het childrenkwartet, bestaande uit Skye Morssinkhof, Julia Engelsman, Mel Thijssen en Jens van der Meer, verzamelde in de eerste teamkwalificatie tien strafpunten. In de tweede kwalificatie wisten zij donderdag het gat helaas niet te dichten. Twee combinaties kregen een pechbalkje en daarmee een puntentotaal van achttien, goed voorde dertiende plaats. De landenwedstrijd werd gewonnen door Duitsland, gevolgd door Engeland en Polen.

Nederlands teamresultaat (13e plaats met 18 punten):
– Skye Morssinkhof, Lucas (v. Lincoln) 4 – 4
– Julia Engelsman, Whipped Cream (v. Cantos) 1 – (4)
– Mel Thijssen, Zsa Zsa (v. Colander) (10) – 0
– Jens van der Meer, Cassanova (v. Lucky Boy) 5 – 4

Klik hier voor alle uitslagen van het EK in Wiener Neustadt.

Bron: KNHS.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant