Onder Robin van Lierop toonde de Oldenburger-merrie haar talenten al ten volste en noteerde een totaal van 83,5 punten. De stap, draf, gedragenheid & souplesse en de algemene indruk werden met een 8,5 beloond. De galop en de functionaliteit kregen ook nog een 8.
In het overrijden door Arthur van Rooij kreeg ze daarnaast nog eens een 9,5. Dat samen bracht haar ruimschoots naar de zege.
“Het is alsof je in een Ferrari rijdt”, reageert Van Lierop enthousiast. “Ik heb zelden een paard gevoeld dat van nature zo goed van aanspanning naar ontspanning kan gaan en omgekeerd. Ik had verwacht dat ze misschien moe zou zijn aan het einde van de dag, maar ze bleef gaan en het was echt genieten om haar onder Arthur te zien.”
In de top vier was een kleine verschuiving na het overrijden. Habibi DVB (v. Don Schufro) noteerde met Jos Hogendoorn 81 punten in de eerste ronde, goed voor de derde positie. Van Van Rooij kreeg hij ook een 9,5, net als Flora de Mariposa, waarmee hij uiteindelijk op de tweede plaats uit kwam.
Hyde van de Wolfshoeve (v. Johnson) kreeg 82 punten in de eerste ronde en nog eens een 9,0 voor het overrijden. Hiermee schoven ze van de tweede naar de derde plaats.
Habana Libre A (v. Zizi Top) kreeg in de eerste ronde 79,5 punten onder Janneke van Riet, wat goed was voor de vierde plaats. Voor het overrijden moest Van Riet helaas afmelden, aangezien ze moest afreizen naar een internationale wedstrijd in Jerez, Spanje. De combinatie bleef daardoor op de vierde positie.
Bekijk hier de complete uitslagen.
Lees donderdag meer in De Paardenkrant.
Bron: Horses

