Nadat Huijbregts had moeten afgroeten tijdens het NK had ze Eventz Zamacho Z niet meer gestart. “We hebben hem even een beetje vrij gegeven en gewoon lekker rustig aan gedaan en een beetje door het bos gereden. Hij was in Ermelo toen zo bang dat we ook geen Spécial meer gingen rijden en meteen naar huis zijn gegaan. Dat was eigenlijk wel heel jammer, want Macho was echt super in vorm! Voor het NK zaten we al in een enorm stijgende lijn, en dat hij daar zo bang was, dat was echt een soort anti-climax. Met losrijden liep hij toen nog zo fijn! Doordat onze laatste wedstrijd met zo veel spanning was verlopen, waren we ergens wel een klein beetje gespannen voor vandaag, maar meteen vanaf het losrijden liep Zamacho super ontspannen. We hadden geen fouten in de proef en we kregen mooie punten voor onze series en voor de harmonie.” Jurylid Marlon van Wissen prees met name het mooie, constante beeld en de piaffe en passage en de mooie overgangen hierin. “Alles viel vandaag dus in positieve zin mee”, lacht Jill Huijbregts opgelucht.
Vergelijkbare proeven
Jonna Schelstraete en Melanie Woutersen behaalden dezelfde score in de Grand Prix en bezetten zodoende de tweede en derde plek. Jurylid Marlon van Wissen: “Het waren twee nette proeven, waar ik bij beide combinaties net iets lager zat dan mij collega. Ik vond de series en verruimingen van Jonna ook erg mooi, maar doordat ik bij H zat, kon ik kleine slingertjes net wat beter zien dan mijn collega en daardoor zat ik in mijn beoordeling dan net iets lager. Als ik nog een verbeterpuntje zou moeten noemen, dan zou de aanleuning nog net wat stiller mogen en mag Cupido nog net wat meer in zijn ritme blijven. Ook Melanie reed een hele correcte proef. Ik had haar iets strenger beoordeeld op de halslengte van haar paard als mijn collega. Het geheel mocht van mij nog net wat meer bergop.”
Van den Dries aan kop
Denise van den Dries mocht met haar De Vito het oranje lint in ontvangst nemen in de Intermédiaire I met haar score van 64,47%. Janneke van Riet werd tweede met Delyon (62,63%). “Denise reed een hele aansprekende proef”, vertelt Van Wissen enthousiast. “De proef was netjes afgewerkt en De Vito gaf een constant beeld af. Voor hogere scores mag het paard nog wat meer buigen. En dan Janneke: Janneke heeft een ontzettend knap paard dat nog meer bevestigd moet worden. Het geheel mag nog meer bergop en constanter.”
In de Prix St. Georges maakten nakomelingen van Vivaldi en Tuschinski de dienst uit. Jacqueline Wildemans reed met Caliber (v. Vivaldi) een goede proef en stak met 65,99% een stuk boven de rest van het deelnemersveld uit. “Het leuke was dat Jacqueline de eerste start was. Ze reed echt een goede, correcte proef dus ik dacht ‘meteen maar punten want goed is goed’, en achteraf blijkt ze dus ook de koppositie te hebben behouden!”, aldus jurylid Anouk Hansen. Caroline Rijnders werd tweede met Ruiterstad’s Baya (v. Tuschinski) (63,88%), Laurie Vervoort en Chester derde (62,24%) en Vienna Romp vierde met Darshan (62,11). “Caroline vond ik een hele goede amazone”, vertelt Hansen enthousiast. “Haar paard had wat spanning, maar dat loste ze heel goed op waardoor ze steeds weer haar punten kon pakken.”
Goede piaffe
In de Intermédiaire A en B ging de overwinning naar Lisanne der Nederlanden en Azzaro die een score van 66,53% realiseerden. Met een aansprekend, bergop beeld stuurde Der Nederlanden Azzaro de proef door, waarbij de kwaliteit van de piaffe opviel. “Wat jammer was, was dat de overgangen uit deze mooie piaffe nog niet altijd even vlekkeloos verliepen”, vertelt Van Wissen. “Dat verdient nog wat aandacht. Verder was het een hele fijne proef.”
Meer werken aan basis
Marlon van Wissen jureerde ook de tweede proef van het ZZ-Zwaar, waar echt hoge scores uitbleven. “Wat we vooral misten in deze rubriek, was gedragenheid, souplesse, paarden die fijn over de rug lopen en bergop gaan. Ik denk dat daar echt nog veel winst te behalen valt. Als je je paard beter over de rug en los door het lijf hebt, worden de oefeningen al zo veel makkelijker. Ook zagen we nog veel problemen bij de wissels. Ik denk dat dit ook te maken heeft met die lossigheid. Als je paard los door het lijf is, kun je hem beter gesloten houden en kun je ook de wissels beter vanachter uit door laten springen.” Nathalie Nelissen viel in deze rubriek op met haar mooie schimmel Flugel (v. Federweisser) die ze heel mooi constant en opwaarts de proef doorstuurde. Door een aantal wissels die nog niet helemaal goed verliepen, bleef de score hangen bij 64,57%, wat wel genoeg was voor het oranje lint. De eerste proef werd gewonnen door Yorick Smit en Thai-bo (v. Ferro) (63,21%) die jurylid Anouk Hansen blij verraste: “Ik had hem toevallig vorige week in Soest in de baan en toen vond ik al dat zijn paard veel talent heeft voor de pirouettes, alleen kwam hij toen nog wat te hoog. Mijn tip was toen om hem wat nageeflijker te houden en die tip heeft Yorick ter harte genomen. De pirouettes waren nu nog beter en kon zelfs een 8,5 kwijt. Echt super leuk! De draf mag nog meer gedragen.”
Bekijk hier de volledige uitslag.
Bron: De Paardenkrant-Horses.nl
