De proef van Vegter en Charnieta verliep naar eigen zeggen best lekker. Ze vertelt: “In de draf voelde Charnieta wat gespannen aan, daardoor heb ik de galop zo stabiel mogelijk proberen te rijden. Dat lukte, waar ik erg blij mee ben. De pirouettes en galopwissels waren eerder best wel een lastig dingetje, maar dat ging nu vrij goed. Het halthouden is niet haar favoriete onderdeel, maar vandaag stond ze heel mooi stil te wachten.”
“Ik kon me ook goed vinden in het commentaar van de juryleden. Ze waren erg positief en gaven ook aan het een belofte voor de toekomst te vinden. Dit was denk ik onze vierde start in de Subtop, dus ik ben er erg blij mee!”
Bang
De opleiding van merrie ging niet zonder slag of stoot. “We kochten haar toen ze 4,5 jaar oud was, ze was niet zadelmak te krijgen. Het heeft uiteindelijk wel een half jaar geduurd voordat we er een zadel op konden leggen. Eenmaal zadelmak en op wedstrijd kon ik wel eens gewoon afgroeten of sloeg ze weer eens op hol”, vertelt de 25-jarige amazone.
“Ik rijd meerdere paarden en mijn vader zegt niet snel dat ik ergens niet meer op moet stappen, maar bij deze heeft hij dat toch wel een paar keer gezegd. Gelukkig ben ik blijven doorzetten. Ook mijn instructrice, Joyce Heutink, zei: ‘het komt wel goed’. Het heeft veel geduld gekost, maar dat is het waard, het is een heel erg goed paard met veel kwaliteit en ook het zwaardere werk lijkt ze veel aanleg voor te hebben”, aldus Vegter.
Winnend rentree Liseon Kamper-Bol en Special Gift
De Montecristo-dochter Special Gift van Liseon Kamper-Bol had een tijdje te kampen met blessures. Vandaag maakte ze na een half jaar van afwezigheid in de dressuurring, haar rentree in de Grand Prix. “Volgende week start ik Special Gift op IICH Groningen, daarom wilde ik kijken hoe ze het nu op wedstrijd zou doen, als trainingsrondje. Het ging super en ik ben nu echt in de wolken”, vertelt de amazone enthousiast.
“De piaffe- en passagetour was heel erg goed, in de passage ben ik zelf misschien iets te voorzichtig en mag ze nog net wat meer afdruk hebben, maar daar staan fijne overgangen tussen de piaffe en passage tegenover. De drafappuyement en zigzag in galop gingen eveneens super. In de eners maakte ik zelf een telfout en reed er dertien in plaats van vijftien, dat telt ook nog eens dubbel. Eén pirouette mocht nog net ietsje kleiner. Dat zijn kleine dingetjes, maar ik reed voor mezelf en ben hartstikke tevreden”, aldus Kamper-Bol, die met 68,60% ruimschoots voorbleef op Agaath van der Lei en Molenkonings Zanzibar (v. San Remo), die met 61,50% de ring verlieten.
Lichte Tour-winst Karin Pettersson en Myrthe Dijks
Karin Pettersson was met Apple King K (v. Lovis Corinth) de beste in de Prix St. Georges, zij scoorde 65,33%. De tweede prijs ging naar Marian Navis-Vrogten, zij bleef met de Concreto-dochter Zolita een kleine procent voor op Anneke Vellekoop en Woolite Idylle S (v. Florett As). De Intermediaire I kwam op naam van Myrthe Dijks en Ace (v. Rubels).
In de gecombineerde junioren/young riders-rubriek kwam Mieke Naberink met Chesspoint (v. Westpoint) als beste uit de bus, hun score bedroeg 65,33%.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl

