Danielle Houtvast en Angela Krooswijk wisselden van plek ten opzichte van gisteren. Houtvast eindigde gisteren op de derde plaats met Rambo (v. Gribaldi), maar wist vandaag de tweede plaats te bemachtigen door 72,16% te realiseren. Angela Krooswijk bezette gisteren de tweede plaats met Flash (v. Fidermark, maar eindigde nu als derde met 71,97%.
In de tussenstand staat Krooswijk nog wel als tweede, met een totaal van 145,42. Maar de afstand tussen deze amazone en Danielle Houtvast is niet groot, want Houtvast staat op een totaal van 144,55.
Juryvoorzitter Mariëtte Sanders-van Gansewinkel zag in de wedstrijd heel mooie ritten. “Stephanie Kooyman heeft in één woord top gereden en haar paard President’s Winston heeft een enorme allure. Kijkend naar onderdelen van de proef moet ik constateren dat bij haar de pirouettes enige aandacht vragen, maar in de drafonderdelen excelleert deze combinatie.”
Volgens de jury vormt Danielle Houtvast met Rambo een heel elegante en chique combinatie. “Bij haar waren juist de pirouettes de hoogtepunten van de proef, maar zij moet toch enige aandacht besteden aan de aanleuning, die iets smakelijker kan zijn. Angela Krooswijk stond gisteren tweede, maar moest in onze ogen nu genoegen nemen met de derde plek. Haar paard Flash doet iets gewoner aan, maar ze laat nergens in de proef punten liggen. Angela rijdt een zeer constante proef en doordat ze ieder onderdeel in deze rit heel mooi inleidt, uitvoert én afwerkt krijgt ze deze hoge scores”, aldus Sanders, die voor de finalewedstrijd van morgen nog een spannende strijd ziet ontstaan.
“De verschillen tussen de eerste drie in het klassement zijn erg klein en dat betekent dat een klein foutje de oorzaak kan zijn van stuivertje wisselen in de kop van het klassement.”
Klik hier voor alle uitslagen.
Bron: Horses/KNHS
