Stijging dressuurjury’s door versoepelde regels

Stijging dressuurjury’s door versoepelde regels featured image
Nadat de toelatingseisen zijn versoepeld om dressuurjury te worden in Groot-Brittannië, is het aantal aanmeldingen toegenomen. Dat constateert British Dressage.

In 2012 rondde 132 nieuwe juryleden hun opleiding af. Dit jaar zijn het er tot september al 185. Volgens British Dressage is deze stijging het gevolg van versoepelde regels. Sinds 2008 moeten belangstellenden reverenties kunnen aandragen, die bevestigen dat ze ervaring hebben op het niveau waarop ze willen jureren. Daarnaast moeten ze een cv kunnen overleggen van vijf a4’tjes.

Omdat het aandragen van voldoende referenties voor veel mensen een probleem bleek te zijn, is het nu voldoende wanneer de belangstellende zelf minstens zes keer een score van minstens 60% heeft behaald, of kan aantonen dat een leerling dit resultaat heeft behaald. Het cv hoeft nog maar twee a4’tjse groot te zijn.

Later deze maand wordt het aanmeldsysteem nog verder aangepast. Toekomstige juryleden mogen dan jureren op een hoger niveau dan waarop ze zelf gereden hebben. British Dressage verwacht dat het aantal aanmeldingen dan nog verder zal stijgen.

Bron: Horses / Horse and Hound

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant