Wijziging FEI-dressuurprotocol: van General Impression naar Harmony

Wijziging FEI-dressuurprotocol: van General Impression naar Harmony featured image
Foto: Charles Mann / www.arnd.nl

De FEI heeft een wijziging doorgevoerd in de dressuurprotocollen. Het onderdeel General Impression is vervangen door Harmony. Binnen de nationale Subtoprubrieken maakt de KNHS gebruik van de FEI-protocollen. Deze wijziging wordt daarom door de KNHS overgenomen en de aangepaste terminologie en beoordelingscriteria worden doorgevoerd in de protocollen.

Met het vervangen van General Impression door Harmony wordt het beoordelingsdoel van dit onderdeel aangescherpt. Waar General Impression ruimte liet voor een brede interpretatie van de algemene indruk, legt Harmony de nadruk op het totaalbeeld van de proef, met specifieke aandacht voor de kwaliteit van de samenwerking tussen ruiter en paard.

Deze wijziging sluit aan bij de visie op correct opleiden, paardenwelzijn en duurzame sport. De nadruk ligt daarbij op een harmonieuze samenwerking, waarbij het paard met vertrouwen en ontspanning op een correcte en paardvriendelijke wijze wordt voorgesteld. Dit uitgangspunt wordt ook binnen de KNHS onderschreven.

Harmonie geeft weer in hoeverre ruiter en paard gedurende de gehele proef als een eenheid functioneren. Het gaat om het totaalbeeld van de combinatie, waarin onder andere ontspanning, samenwerking en een natuurlijk en vanzelfsprekend beeld passend bij het niveau van de rubriek tot uiting komen.

Bron: KNHS

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like