De KWPN gekeurde hengst Vivaldo (Polansky uit Reveil V.B. van Montecristo, fokker Th. J. van Brenk) behaalde gisterenknap de tweede plaats in de selectie voor de zesjarige dressuurpaarden op het WK in Verden. Mirelle van Kemenade-Witlox stelde de hengst zeer vakkundig voor en behaalde een totaalscore van 8,28. De constante aanleuning en het vriendelijke beeld vielen positief op.
Maar er waren ook teleurstellingen. Zoals het optreden van een zeer angstige Valentino S (OOSeven uit Nicolinda van Contango, fokker A. van den Berg) onder Isabelle van Zaanen. Met zijn extra drafkwaliteiten ging hij weliswaar sensationeel door de baan en is hij het gesprek van de dag, technisch gezien was de proef onvoldoende. Mede doordat de beloofde trainingsmogelijkheid in de hoofdring gisteravond niet door ging, was Valentino erg onder de indruk van de piste. De opgebouwde spanning zorgde ervoor dat de stap niet getoond kon worden en ook voor de rijdbaarheid scoorde hij nu laag. Ondanks alles maakte hij wel veel indruk met zijn kwaliteiten, maar zat er vandaag geen positieve jurybeoordeling in.
Met een 7,2 stelde ook de score van Vontango B (Contango uit Oronia keur sport-dres van Jazz, fokker J.A. van Boven) onder Madeleine Witte-Vrees teleur. “Door de flinke regen stak iedereen een paraplu op en dat zorgde voor wat spanning. Toch liep Vontango een hele goede proef. In de draf en galop liet hij veel beenactie zien en dat kan je toch een beetje op twee manieren beoordelen. Hij zou in alles nog iets meer de voorwaartse tendens mogen vasthouden en daar is hij wel op afgestraft. De stap is niet zijn allerbeste onderdeel, en dat ze daar zwaar aan tillen zagen we eigenlijk de hele dag al wel terug”, vertelt Wim Ernes.
Net buiten de rechtstreekse plaatsing voor de finale viel Johan Rockx met zijn sterk bewegende Verdi de la Fazenda (Florett As uit Piroshka de la Fazenda van Sandro Hit, fokker Fazenda Stoeterij). Hij viel op met zijn goede galop waarin hij veel draagkracht vertoont. Hij scoorde 7,76. “Het was een goede proef. De stap is niet zijn sterkste punt en dat weten we. Hij heeft wel laten zien veel mogelijkheden voor het zware werk te hebben.” Veni Vidi Vici (Krack C uit Pontificara C elite sport-dres van Amsterdam, fokker Stoeterij ‘t Centrum) onder Marije Tromp behaalde een 7,66. Hij ging met veel afdruk ging hij door de baan en bleef soms nog wat te open in de aanleuning. “De proef was niet helemaal vlekkeloos maar hij werd wel goed beoordeeld. Voor alle onderdelen scoorde hij rond de 7,5 of 8. Hij zou nog iets meer rust in de stap mogen hebben laten zien, maar dat is ook een stuk spanning wat meespeelt.”
Voor de kleine finale mogen vijf Nederlandse combinaties terugkomen. De KWPN gekeurde hengst Q-Line Citango (Contango uit Rita Morka elite van Jazz, fokker L. Hagens-Groosman) onder Nars Gottmer scoorde vandaag een 7,4. “Citango liep een goede proef en werd correct voorgesteld. Er zaten een paar kleine oneffenheden in de proef.” De Amerikaanse Willy Arts reed zijn fokproduct Valeska DG (Krack C uit Polimbria van Farrington) naar een totaalscore van 7,18. Ook de KWPN-ers Vledder (Osmium uit Nola M v.Jetset-D, fokker A. de Jong) onder Amandine Prevost en Vepper (Future uit Pepper van Ferro, fokker A.A.J. Das) onder Stephanie Collomb komen morgen terug in de kleine finale.
Vivaldo deelde zijn tweede plaats met de Westfaalse Bertoli W. De selectie van vandaag werd gewonnen door de Oldenburgse merrie Diamantenbörse (v.Diamond Hit), die onder Jessica Süss 8,5 punten kreeg.
De kleine finale voor de vijfjarigen is zojuist begonnen. Voorlopig staat Theo Hanzon met I.P.S. Welt-All (v.Diamond Hit) aan de leiding met een 8,18. Emmelie Scholtens en de KWPN gekeurde hengst Westpoint (v.Jazz) mogen om half 8 de baan in. De beste drie van de kleine finale mogen morgen alsnog starten in de finale.
Bron: KWPN/JS