Eebert Kampioen vijfjarige tuigpaarden

Eebert Kampioen vijfjarige tuigpaarden featured image
Eebert (v. Atleet)
In Lierop stond zondag het kampioenschap vijfjarige tuigpaarden op het programma. Jan Thijs fungeerde in diverse rubrieken als jurylid en lichtte de uitslag toe.Winnaar bij de vijfjarigen werd de KWPN hengst Eebert (v.Atleet) van gebr. Van Manen/Van Beest en gereden door Lambertus Huckriede.

De arbiter plaatste vervolgens Topsportmerrie 2014 Elegant (v.Waldemar) van Cor van Dijk voor Ellis (v.Unieko) van de comb. De Groot/Wouters met Mark de Groot. Thijs: “Eebert presenteerde zich met heel veel voorbeengebruik, een sterk achterbeengebruik en was heel rijk van front. Elegant bewoog ruim en sterk en maakte zich deftig. Ellis was zowel voor als achter heel scherp bewegend maar de show van Elegant was vrijer en blijer.”

Hengstencompetitie
Een belangrijke rubriek was vervolgens de derde wedstrijd in het kader van de hengstencompetitie. De meeste punten (10) werden vandaag gescoord door Fantijn (v.Patijn) van de gebr. Van Manen met aan de leidsels Robbie van Dijk. Tweede werd Eebert met Lambertus Huckriede, derde Delviro HBC (v.Vulcano) van de HBC Stal met Harry van Middelaar, vierde Dylano (v.Plain’s Liberator) van M.C. de Groot/Back Horse B.V. met Mark de Groot en vijfde werd Fabuleus (v.Unieko) van gebr. Van Manen met Thomas van der Weiden.
Thijs: “Fantijn en Eebert werden uitgenodigd om over te rijden. Tijdens deze herkansing ging Fantijn nog meer bergopwaarts lopen en ging zich nog sterker bewegen. Eebert ging zeker ook nu weer heel sterk maar was toch wat scheef gesteld. In het kampioenschap eerder op de dag was hij dat niet. Delviro showde zich vrij en blij maar bewoog weleens scherper. Het feit dat hij zonder opzet werd gereden en Dylano, die ook een scherpe show op de mat bracht, met opzet werd gereden bezorgde Delviro de derde plaats. Fabuleus in dan ten opzichte van zijn voorgangers wat beperkter met name in het voorbeengebruik.” In de tussenstand staan Eebert en Fantijn met 28 punten nu gelijk gevolgd door Dylano, Fabuleus en Delviro. De volgende competitiewedstrijd is op 3 oktober op de Ermelose Tuigpaardendag.

Rijzend beeld
In de ereklasse was de hoogste eer voor Harry van Middelaar en Brandy (v.Uromast) van het Brandy Consortium. Tweede werd Mark de Groot met de KWPN hengst Stuurboord Landzicht (v.Jonker) van Black Horse B.V/M. de Groot gevolgd door de KWPN hengst Cizandro (v.Waldemar) van gebr. Van Manen/gebr. Den Otter met Robbie van Dijk. Thijs: “Brandy gaf een heel rijzend beeld. Hij keek er frank en vrij over en doet het zonder opzet. De zwarte trad geweldig op met een sterk achterbeengebruik en een voldoende voorbeengebruik. Stuurboord was misschien wel ruimer van beweging als Brandy maar moest in het front toegeven op de winnaar. Cizandro maakte zich voornaam maar deed in het voorbeengebruik iets ‘gooierig’ aan.”

Damesrubriek
In de damesrubriek was de winst wel voor Cizandro, nu gepresenteerd door Chantal van Dijk. Sabrina Melotti met Colanda (v.Manno) van Stoeterij Embregts/Van der Gun en Carolien Vogelzang met CTL Tasman (v.Marvel) van C. Louws volgden Thijs: “Cizandro was nu mooier in het voorbeengebruik. Colanda gaat goed vanuit de schouder en is zowel voor als achter sterk maar gaat iets diep.”

Hoogste eer
Marcel van Bruggen won met Fame (v.Manno) van H. de Vries de lage limietklasse en Etienne Raeven nam met Cilardo (v.Ulandro) in de hoge limietklasse de hoogste eer mee. Bij de tweespannen was het ook Etienne Raeven die de koppositie bezette. Hij had zijn Dijkgraaf (v.Stuurboord) en Zilver (v.Ranno) van Lambertus Huckriede naast elkaar gespannen.

Bron: Horses / KWPN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like