Grootschalige fraude: broers moeten dik een miljoen betalen

Grootschalige fraude: broers moeten dik een miljoen betalen featured image
Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl

De twee eigenaren van Morssinkhof Plastics hebben meerdere privé-uitgaven op rekening van hun bedrijf gezet. Daaronder de verbouwing van een hippisch landgoed. Dat kwam aan het licht na onderzoek door de FIOD. Volgens het OM hebben de twee broers met hun handelen flink wat belastingen ontdoken. Dat bedrag moeten de Morssinkhofs betalen en daarnaast zijn boetes opgelegd. Opgeteld gaat het om 1,1 miljoen euro, meldt De Stentor.

Bij het FIOD onderzoek bleek dat een van de broers tussen 2014 en 2020 verbouwingskosten aan zijn hippisch landgoed op de zaak liet afboeken. Het ging daarbij om privé-uitgaven. De andere broer liet op zijn beurt tussen 2016 en 2020 verbouwingen uitvoeren aan zijn woning. Ook deze werden zakelijk afgeboekt. Er werd bovendien een zwembad op kosten van de zaak gebouwd.

1,1 miljoen en taakstraf

Om de fraude te bestraffen, hebben het OM en de Belastingdienst meerdere boetes opgelegd. Ook krijgen de eigenaren de verplichting de ontdoken belastingen te betalen. In totaal gaat het daarbij om een bedrag van ruim 1,1 miljoen euro. Beide broers krijgen bovendien een taakstraf. De ene van 180 uur en de ander van 140 uur.

Tien bedrijven hielpen mee

Volgens het OM hebben circa tien bedrijven meegeholpen aan de fraude. Zij hebben op verzoek van de broers een andere naam op de factuur gezet of de geleverde werkzaamheden anders omschreven. Ook deze bedrijven hebben boetes gekregen.

Niet in beroep

Een woordvoerder van het bedrijf laat weten dat de twee broers gaan niet in beroep gaan tegen hun straf. “Wij accepteren de oplegde sancties”, aldus de zegsman. De boete en straf hebben volgens hem geen verdere impact op de bedrijfsvoering van Morssinkhof Plastics.

Bron: De Stentor / Persbericht OM

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant