Mooie titelstrijd op KNHS Eventingkampioenschap pony´s

Mooie titelstrijd op KNHS Eventingkampioenschap pony´s featured image
Het Limburgse Ysselsteyn stond gisteren gisteren in het teken van het KNHS kampioenschap eventing voor pony´s. Het was een natte, maar mooie titelstrijd waarbij vier titels werden verdeeld. In de klasse Z was het Britt van Rijsewijk die met haar EK pony Orchid´s Tigersun de titel greep.

Bondscoach Mans Buurman was  in Ysselsteyn aanwezig om naar de ponytalenten te kijken. “Het was een mooie, pittige cross, zeker niet simpel”, aldus Buurman. “Jammer dat er zoveel regen is gevallen want daardoor was het echt nat, maar het water zakte gelukkig wel snel. Het springen was niet te hoog, daar was duidelijk rekening gehouden met de bodem. Aan de omvang van het deelnemersveld was vandaag goed te zien dat de sport in de breedte aan het groeien is, dat is mooi want dat moet ook voor de toekomst.”

Ervaren kampioene

In de zwaarste klasse, de Z-klasse, was aan de uitslag goed te zien dat de cross pittig was. Ook de tijd speelde een belangrijke rol. Van de acht combinaties die foutloos wisten te blijven, bleef er slechts één binnen de tijd. Na de dressuur en het springen ging Elise Otto aan de leiding, maar zij ging helaas in een wending in de cross onderuit met haar pony. Het was de latere kampioenen die als enige binnen de tijd bleef. Britt van Rijsewijk maakte daarmee haar lichte achterstand na het springen goed.
De vijftienjarige amazone vertelt; “De dressuur ging voor ons best goed, in het springen kregen we een pech balk en de cross ging heel fijn. Ik vond het een mooie cross met best wat pittige dingen er in. Voor mij is het een top einde van een super seizoen. Vorig jaar reed ik in Ysselsteyn met Tigersun mijn eerste wedstrijd in het M, het was echt een geweldig jaar”

EK-amazones

Britt kwam met haar pony Orchid´s Tigersun, die vroeger door Abe Litjens werd gereden, ook uit op het EK eerder dit jaar in Hongarije. Met het team werd Nederland daar vierde en Britt werd in het individuele klassement knap tiende.Achter Van Rijsewijk werd Astrid van den Berg met Candaz tweede en Kristy Snepvangers met Chanel derde. Ook Snepvangers reed dit jaar het EK, maar dan met haar andere pony Robin Hood.

Klasse L en M

Ook in de M-klasse moesten de combinaties flink aan het werk. Slechts drie combinaties bleven uiteindelijk foutloos en die stonden dan ook alle drie op het podium. Djoeke van Ijzendoorn kreeg het kampioenslint omgehangen. In de L-klasse voor D pony´s won Lisa Joosse met Bo, de combinatie wist al direct in de dressuur zeer goed te scoren. Dhidey Hulshof was met Don Passoa de beste in de L-klasse voor C-pony´s .

Uitslag KNHS Kampioenschap eventing pony’s Ysselsteyn

Klasse Z
1. Britt van Rijsewijk – Orchid´s Tigersun, 50.36 strafpunt
2. Astrid van den Berg – Candaz, 55.62
3. Kristy Snepvangers – Millstream´s Robin Hood, 68.40

Klasse M
1. Djoeke van IJzendoorn – A-Princess van de Zonnehoeve, 52.75
2. Liza Roovers  – Dylano, 56.00
3. Kristy Snepvangers  – Rathcline Dream, 59.05

Klasse L cat. D
1. Lisa Joosse – Bo, 37.75
2. Sabine van Gelderen  – Casanova, 48.75
3. Amy Aerts – Amberly, 52.25

Klasse L cat. C
1. Dhidey Hulshof  – Don Passoa, 45.25
2. Sophie Weening  – Tobias, 54.25
3. Julia Vermue  – Bailey, 56.25

Bron: Persbericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant