Bosty wint wereldbeker thriller Madrid, Houtzager pakt punten

Bosty wint wereldbeker thriller Madrid, Houtzager pakt punten featured image
Roger-Yves Bost met Sydney Une Prince. Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
De wereldbekerwedstrijd in Madrid werd gisteravond een ware thriller. De zesde manche Western European League kwam in handen van de voormalige Europese kampioen Roger Yves Bost met zijn Olympische merrie Sydney Une Prince (v. Baloubet du Rouet). Bosty bleef in de barrage de Belg Niels Bruynseels vier tiende van een seconde voor. Marc Houtzager zette met Sterrehof's Calimero het beste Nederlandse resultaat neer. Hij werd zevende op een seconde achter winnaar Bost.

Achttien combinaties hadden zich in de barrage gereden en die maakten er een echte strijd van. Met nog acht ruiters te gaan snelde Roger Yves Bost met zijn elfjarige merrie Sydney Une Prince met een spectaculaire rit naar 42,23 seconden. Bosty klopte de Ier Mark McAuley, die op dat moment de leiding had met de Quite Easy-zoon Miebello, met vier tiende.

Bruynseels tweede

Als voorlaatste starter kwam Niels Bruynseels met Cas de Liberte (v. Chellano Z) in de ring en die leek op weg naar de zege. Op de finish bleek hij niet aan de tijd van Bosty te komen, maar was wel een honderdste sneller dan McAuley.

‘Sydney geeft altijd 100%’

“Ik dacht dat mijn tijd goed zou zijn voor de derde of vierde plaats”, zei Roger Yves Bost, “ik deed mijn best en Sydney geeft altijd 100 procent! Ze is zo snel over de hindernissen, ik denk dat we daarmee gewonnen hebben.”

Twee keer Cornet Obolensky

De Duitsers Marcus Ehning en Daniel Deusser maakten de top vijf vol. Beiden met zonen van Cornet Obolensky, de hengst Cornado NRW en Cornet. De tijden van Ehning en Deusser lagen nog binnen een seconde van Bost.

Punten voor Houtzager

Marc Houtzager pakte met Sterrehof’s Calimero wereldbekerpunten. Hij werd met de Quidam de Revel-zoon zevende in 43,33 seconde, iets meer dan een seconde achter Bost. De overige Nederlanders kregen fouten in het basisparcours en haalden de barrage niet.

Klik hier voor de uitslag.

Bron FEI/Paardenkrant-Horses.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant