In de eerste ronde bleven 11 combinaties foutloos, waarvan 6 Nederlanders. Van der Maat was hiervan de enige die foutloos bleef in de barrage. Hij kon met 39,61 seconden niet tippen aan de snelle tijd van Götzmann, maar was wel sneller dan Strauss en de Brit Mark Bunting. Bunting liet met Eurohill’s Alcatraz (v. Heartbreaker) in een tijd van 40,95 seconden alle balken liggen en mocht zich hiermee op plaats vier opstellen.
Doron Kuipers kreeg een balk in de barrage en mocht de zesde prijs in ontvangst nemen met Baileys, Frank Schuttert volgde op plek zeven met Winchester Hs.
Houwen naar winst Final Silver Tour
Kristian Houwen stuurde de merrie Cilydi (v. Contrendo II) naar de overwinning in de Roelofsen Horse Truck Prize, een 1.35m rubriek met barrage. Van de 44 gestartte combinaties bleven er maar liefst 17 foutloos. De barrage werd dus in het voordeel van Houwen beslist, die naar een tijd van 39,39 seconden reed. Hij werd op de hielen gezeten door de Amerikaan Lucas Porter, die met Phineas (v. Lamentos) finiste op 39,57 seconden.
Slechts achthonderste van een seconde later reed Leopold van Asten over de eindstreep met VDL Groep Spiritivo (v. Indoctro). Wiljan Laarakkers met Duchesse de Pomme en Maurice van Vliet met Bondiro mochten als nummers vier en vijf aansluiten.
Klik hier voor de uitslag van de Grote Prijs 1.45m.
Klik hier voor de uitslag van de Final Silver Tour 1.35m.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl

