De Australische dressuuramazone Briana Burgess is het niet eens met de beslissing van Equestrian Australia om haar buiten het team te laten dat zal deelnemen aan de Wereldruiterspelen. Burgess heeft beroep aangetekend tegen de beslissing.
Burgess stond na de eerste selectiewedstrijd op de derde plaats met haar paard La Scala (v. Lancer II). De nationale selecteurs van het WEG dressuurteam hadden de 26-jarige amazone ontheffing verleend om af te zien van deelname aan de tweede selectiewedstrijd, omdat La Scala niet fit was.
De selecteurs hebben de combinatie nu buiten het team gelaten dat zij voordragen voor deelname aan de WEG, omdat er bij het verstrijken van de deadline geen veterinaire duidelijkheid bestond over de gezondheid van het paard.
Equestrian Australia heeft bevestigd dat Burgess beroep heeft aangetekend en geeft inhoudelijk geen commentaar. Een onafhankelijk tribunaal zal zich over de kwestie buigen.
Bron: Horses / Dressage News

