MDH Avanti liet gedurende de proef een heel mooi, bergopwaarts en gedragen beeld zien en kwam uit op 72,279%. Bij de inzet van de tweede piaffe was er iets verlies van activiteit, waar de andere twee piaffes goed werden uitgevoerd.
Opvallende galoptour
De galoptour was een hoogtepunt, met onder andere een prachtige pirouette naar rechts. In de pirouette naar links zwaaide de ruin minimaal uit. Een fout in de wissels, een onderdeel dat dubbel telt, kostte de combinatie veel punten.
Meer gedragenheid
Maxime van der Vlist kwam met Bailey (v. Negro) met 72,233% dicht bij de score van Meulendijks in de buurt. In het eerste gedeelte van de proef mocht Bailey wat meer gedragen blijven gaan, wat vooral tot uiting kwam in de passage. De piaffes werden goed uitgevoerd, hierin werd de ruin wat kort in de hals.
In de galoptour was de pirouette naar links een hoogtepunt.
Nekeman op drie
Met haar expressief bewegende Boston STH (v. Johnson) reed Denise Nekeman 71,326% bij elkaar, goed voor de derde plaats. De amazone verloor wat punten in de piaffes en de staponderdelen, maar scoorde met de uitgestrekte gangen.
Bekijk hieronder het interview met Anne Meulendijks na afloop:
Bron: Paardenkrant-Horses.nl

