Verontschuldigingen voor twee amazones op PanAm Games

Verontschuldigingen voor twee amazones op PanAm Games featured image
Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
De regionale official Carmen Berrera en FEI dressuur-directeur Trond Asmyr hebben op de PanAm Games hun excuses aangeboden aan de Lichte Tour-amazone Sabine Schut-Kery uit de Verenigde Staten en de Grand Prix-amazone Megan Lane uit Canada. De reden hiervan was de commotie en de onzekerheid rondom de startplaatsen in de Kürfinale.

De FEI en de Pan American Sports Organization (PASO) verontschuldigden zich in een verklaring, gezien na een reeks gebeurtenissen de amazones van de al gepubliceerde startlijst af werden gehaald. Schut-Kery en Lane werden na de Nations Cup als vierde van hun teams gerangschikt. Sabine werd met Sanceo (v. San Remo) individueel zesde in de teamcompetitie en Megan met Caravella (v. Contango) achtste.

Echter, een regel van de PASO is dat er niet meer dan drie combinaties per land mogen deelnemen aan de individuele finale. Er kunnen hier echter uitzonderingen op worden gemaakt. Wanneer alle chefs d’equipe van de landenteams het unaniem met elkaar eens zijn dat er vier combinaties van eenzelfde land mogen deelnemen aan de finale, dan is dit mogelijk. Volgens de verklaring was er eerst sprake van unanimiteit, maar trokken Venezuela en Mexico de goedkeuring later in, waardoor dus niet alle bondscoaches instemden en de amazones werden uitgesloten van deelname. Hierdoor kon een combinatie uit Venezuela toch starten.

Bron: dressage-news

Eén reactie op “Verontschuldigingen voor twee amazones op PanAm Games

  1. eddy crul

    Nogmaals een bewijs van het vele gefoefel en vriendjespolitiek in de paardensport.Een reglement maken met een uitzondering, waarbij de deelnemers kunnen beslissen wat er moet of mag gebeuren.Hoe idioot is dit??Ik begrijp niet dat er zoveel leden zijn die dit allemaal blijven pikken.Maak klaar en duidelijke reglementen zonder uitzonderingen.Pas die reglementen voor iedereen gelijk toe.En als blijkt dat er een slecht reglement in omloop is ,klaag dit aan en dat moet het mogelijk zijn in het algemeen belang dit reglement te verbeteren. Maar niet als de wijziging gevraagd wordt om een enkeling te plezieren of om deze te plezieren die denken dat er voor hun altijd uitzonderingen moeten worden gemaakt of voordelen moeten worden toegekend. De paardensport moet op dit vlak clean worden.er is nog een zeer lange weg te gaan. vr gr EC

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant